Pomimo, że od tamtego momentu minęło już ponad 3,5 roku – jest to z pewnością (i na długo pozostanie) najbardziej spektakularny nokaut w historii UFC. Mowa oczywiście o latającym kolanie Jorge Masvidala, które wysłało Bena Askrena do krainy snów. Dziś, jego autor wypowiedział się w tym temacie.

Autor najszybszego i najbardziej spektakularnego nokautu w historii UFC – Jorge Masvidal twierdzi, że był pewien, że uda mu się znokautować Bena Askrena latającym kolanem w momencie, gdy stanęli ze sobą twarzą w twarz.

Masvidal i Askren walczyli w lipcu 2019 roku na gali UFC 239 w czasie International Fight Weeku. Obaj zawodnicy angażowali się w wiele przepychanek słownych przed walką, a Askren twierdził, że bez problemu zdominuje Masvidala w parterze. Gdy stanęli ze sobą twarzą w twarz, „Gamebred” był pewny, że „Funky” spróbuje od razu wejść w nogi.

Gdy widziałem go twarzą w twarz, każdego razu był to mój poziom inteligencji versus jego i moja improwizacja versus jego improwizacja. Może on myśli o jakimś głupim gównie przez miesiąc i powie mi to teraz. Ale on co rusz się zatrzymywał, mieliśmy wiele takich sytuacji poza kamerą. Za każdym razem, to było takie dość nieścisłe, właśnie w tym momencie. Pomyślałem sobie, że muszę nie tylko pobiec na niego, ale muszę również dostosować prędkość, ponieważ to sprawi, że ulegnie swoim naturalnym instynktom węszenia krocza.

– powiedział Masvidal w podcaście Joego Rogana, dodając:

Gdy tylko zmienię prędkość, on po prostu ucieknie. Dlatego wyszedłem powoli, zmniejszyłem odległość i pozwoliłem mu na krążenie. Kiedy tylko zmienię prędkość, co robi? Wraca do swojego początkowego instynktu węszenia krocza. Niespodzianka, zamiast węszenia krocza, żegnasz się z tym pojedynkiem po kolanie. Kiedy to robiłem wieczorem przed walką, byłem na 95% pewny z powodu jego zachowania przez cały tydzień. W każdej chwili wystarczyło, żeby ten gość poczuł się nieswojo. Z chilloutowego trybu nagle przestawiałem się na inwazję jego przestrzeni, czy miałoby to być w otwierającej walce, czy w drugiej rundzie, czy w połowie trzeciej rundy. Wiedziałem tylko, że muszę zająć jego przestrzeń, a on ulegnie swoim naturalnym instynktom. Wiem, że to ciągle powtarzam, ale po prostu wiedziałem, sposób, w jaki się zamrażał za każdym razem, gdy rozmawialiśmy, sposób, w jaki chodził, sposób, w jaki sztywniał, po prostu wiedziałem.

Jorge Masvidal ostatecznie zrealizował swój plan perfekcyjnie i wygrał przez nokaut w zaledwie pięć sekund. Zwycięstwo pozwoliło mu na otrzymanie main eventu podczas gali UFC 244 w Madison Square Garden o tytuł BMF z Natem Diazem. Po wygranej walce otrzymał dwie kolejne szanse walki o tytuł przeciwko Kamaru Usmanowi – ale obie przegrał.

Zobacz także: Joe Rogan uważa, że Jorge Masvidal jest lepszy od Georgesa St-Pierre’a w szczytowej formie

źródło: bjpenn.com