Kamil Oniszczuk vs. Guilherme Martins na Babilon MMA 7

Organizacja prowadzona przez Tomasza Babilońskiego, ogłosiła kolejne starcie na kartę walk styczniowej gali numerowanej cyfrą 7. Niepokonany Kamil Oniszczuk (6-0) wejdzie do klatki z „brazylijskim królem… poddań”, Guilherme Cadeną Martinsem (25-15).

Jeden z najczęściej walczących zawodników (aż 15 walk zawodowych w samym 2018 roku, przyp.red.), którzy przewinęli się przez polski rynek mieszanych sztuk walki, zadebiutuje w organizacji Babilon MMA na gali w Żyrardowie, 25 stycznia 2019 roku. Guilherme Martins, w przeszłości czterokrotnie krzyżował rękawice z Polakami, i z połowy tych starć wyszedł ze zwycięstwem na koncie.

Brazylijczyk podejmował kolejno Sebastiana Kotwicę, Huberta Szymajdę, Mariusz Radziszewskiego oraz Łukasza Stanka. Z tym ostatnim zmierzył się na gali Wieczór Walk SWD w listopadzie 2018 roku, gdzie po pierwszej rundzie zdominowanej przez Polaka, w drugiej odsłonie Martins zdołał wykorzystać moment i wciągnąć Stanka w swoją parterową grę, wygrywając walkę przez poddanie balachą.

Zaliczany do młodego pokolenia polskich zawodników MMA, Kamil Oniszczuk, reprezentujący Ankos MMA, ostatnio w klatce widziany był w sierpniu 2018 roku, gdzie jednogłośnie wypunktował Said-Magomeda Abdulkadirova. Większość walk utalentowanego Polaka rozstrzygano na punkty, choć Kamil ma na swoim koncie także zwycięstwa przed czasem. Oniszczuk po raz czwarty wystąpi na galach organizowanych przez Tomka Babilońskiego, w przeszłości zaznaczał swoją obecność na drugiej, trzeciej oraz piątej edycji tego wydarzenia.

Czy niepokonany Polak sprosta zadaniu pokonania nieobliczalnego Brazylijczyka? Przekonacie się już 25 stycznia na gali Babilon MMA 7.