Zwolniony jakiś czas temu z organizacji UFC Kevin Lee, po rozstaniu się z amerykańską promocją, przeszedł do rosyjskiego Eagle FC – projektu Khabiba Nurmagomedova, gdzie zdołał nawet zadebiutować. W związku z absencją tejże promocji w USA – Lee szuka nowego pracodawcy.

Po czwartej porażce w pięciu ostatnich występach dla UFC – Kevin Lee został zwolniony z największej organizacji MMA na świecie. Szybko zdołał jednak znaleźć nowego pracodawcę w postaci Eagle FC – promocji dowodzonej przez Khabiba Nurmagomedova, gdzie zresztą zdążył nawet udanie zadebiutować w main evencie, rozbijając na pełnym dystansie Diego Sancheza.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Amerykanin zawsze chwalił sobie ten ruch, gdyż we wspomnianej organizacji utworzono specjalną kategorię wagową, do 74,8 kg – co dla niego było rozwiązaniem niemalże idealnym, gdyż jest nieco za mały na dywizję półśrednią, a do lekkiej przechodzi przez katorżnicze ściananie wagi. Z powodu wojny na Ukrainie, organizacja Eagle FC zawiesiła swoją działalność poza Rosją, co nie podoba się Lee.

Za dużo dzieje się na świecie i nie są w stanie organizować walk. Ale zanim w ogóle podpisaliśmy kontrakt, dali mi doskonałe warunki, w zasadzie jestem nadal ich zawodnikiem, ale mogę iść także do innych organizacji.

Wiesz, mogę iść i rozejrzeć się. Aktualnie jestem praktycznie wolnym zawodnikiem. Ale zawsze mam jakieś zabezpieczenie, mając ten kontrakt. Ale dali mi świetny kontrakt, bo mogę się pokręcić, odbić, właśnie tego aktualnie szukamy. Niektóre z tych rzeczy są nieprzewidywalne, co nie? Kto by przewidział, że świat będzie w tym miejscu, w którym jest od zeszłego roku?

– powiedział Kevin w wywiadzie udzielonym Brettowi Okamoto.

Zawodnik dodał także, że jest kontrakt jest bardzo elastyczny i może toczyć pojedynki dla innych organizacji. Jedną z nich ma nawet na oku – jest to amerykańska promocja PFL, która specjalizuje się głównie w organizowaniu turniejów o wartości miliona dolarów.

Czuję, że w tym sporcie jest naprawdę wiele możliwości i jedną z nich jest PFL. Wiesz, dopiero co podpisali Jake’a Paula. Robią sporo świetnych ruchów, poza bańką, którą wykreowało UFC.

Następnie, Lee przyznał, że musi otrzymać dobrą ofertę walki, aby ją rozważyć. Dodał także, że milion dolarów brzmi kusząco, co oznacza, że zawodnik nie wyklucza udziału w kolejnym sezonie PFL.

Zobacz także: Doniesienia: Khabib Nurmagomedov całkowicie rezygnuje z MMA

źródło: lowkickmma.com