Wiele wskazuje na to, iż były mistrz największej organizacji na świecie, a później spełniający się w roli promotora czy trenera, Khabib Nurmagomedov, całkowicie odchodzi ze środowiska mieszanych sztuk walki. 

Khabib Nurmagomedov (29-0) przez lata występował w UFC, gdzie zdążył stoczyć – i zwyciężyć – 13. pojedynków. Dzięki tym sukcesom, zdobył pas kategorii lekkiej, gdzie panował przez ponad dwa lata. Ostatni pojedynek stoczył w październiku 2020 roku, kiedy to pokonał Justina Gaethje’ego (23-4), po czym zdecydował się zawiesić rękawice na kołku. Decyzja ta podyktowana była głównie śmiercią jego ojca – Abdulmanapa.

Po zakończeniu swojej przygody z zawodowstem, wciąż był blisko tej dyscypliny. Spełniał się jako promotor na galach Eagle FC, bardzo dobrze radził sobie również w roli szkoleniowca. Wychodząc z poszczególnymi fighterami do starć, ci odnosili liczne sukcesy. Przykładowo, Islam Makhachev (23-1) wszedł na sam szczyt, sięgając po najważniejsze trofeum wagi do 70 kilogramów globalnego potentata.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Wygląda jednak na to, że i ten czas się kończy… Dagestańczyk udostępnił na swoim instagramowym stories wpis, który wskazuje na to, iż zamierza odejść ze świata wszechstylowej walki wręcz.

„Khabib opuszcza branżę MMA. Chodzi o trenowanie i wszystko inne związane z tym sportem. Powodem jest chęć poświęcenia większej ilości czasu swojej rodzinie.”

napisano w upublicznionym przez niego poście.

Zobacz także: Kamera uchwyciła reakcję Khabiba na werdykt w walce Yan vs. O’Malley – zdziwienie, a potem… [WIDEO]

Źródło: Instagram/Khabib Nurmagomedov