Khabib Nurmagomedov planuje być aktywny po zawieszeniu

źródło: Instagram / Ali Abdelaziz

Mistrz kategorii lekkiej Khabib Nurmagomedov (27-0) wciąż pozostaje zawieszeniu, ale już teraz planuje sobie bardzo aktywną końcówkę roku.

Najprawdopodobniej Nurmagomedov powróci na gali UFC 242 w Abu Zabi we wrześniu, gdzie zmierzy się posiadaczem tymczasowego pasa – Dustinem Poirierem (25-5).

Zobacz również: Oficjalnie: UFC 242 odbędzie się w Abu Dhabi

Według Ali Abdelaziza, Khabib zawalczy jeszcze w grudniu i powróci ponownie do oktagonu w kwietniu 2020 roku.

Dał mi bardzo szczegółowe instrukcje. Powiedział, że chce walczyć 7 września i ponownie w grudniu. A jeśli Georges St-Pierre może dowiedzieć się o UFC w kwietniu, to mamy umowę. Chciałby tej walki w kwietniu.

Abdelaziz przyznaję, że Khabib będzie walczył z każdym. Liczy się dla niego to, że pozostanie aktywny i przywróci porządek w kategorii lekkiej. Walka, która może być bardzo pożądana, to rewanż z Conorem McGregorem (21-4). Jednak menadżer Nurmagomedova chciałby, żeby Irlandczyk wygrał walkę, by pokazać, że zasługuje na rewanż.

Szczerze mówiąc, Conor będzie musiał wyjść i walczyć z kimś takim jak Justin Gaethje, Tony Ferguson lub Cowboy. Nie jest teraz godnym przeciwnikiem i takie jest odczucie całego naszego zespołu.

źródło: bjpenn.com