Szymon Rakowicz kolejnym biało-czerwonym, który wystąpi 11 września w stolicy Słowacji – Bratysławie. Jego oponentem będzie legitymujący się zawodowym rekordem 5-1, Roman Paulus. Starcie to zakontraktowane zostało w dywizji piórkowej. 

Szymon Rakowicz (2-1) póki co zaliczył trzy profesjonalne starty. W swoim debiucie, do którego doszło w październiku 2019 roku, na gali Opolscy Wojownicy 4, musiał uznać wyższość Adama Fidkowskiego (2-1), zostając rozbitym już w inauguracyjnej odsłonie. Od tego czasu zdążył się jednak odbić, zwyciężając dwie kolejne batalie, w ramach których górował kolejno nad Kamilem Warzybokiem (0-2) oraz Pawłem Szumlasem (1-2).

Zobacz także: Gabor Boraros rywalem Michała Labusa na OKTAGON MMA 27

Występujący pod flagą Słowacji, Roman Paulus (5-1) jest zawodnikiem bardziej doświadczonym od naszego reprezentanta. Po raz ostatni widziany był w akcji, podczas gali OKTAGON 23, kiedy to jednogłośnie przegrał z Michlem Konradem (7-8). Porażka ta była jedyną w jego dotychczasowej karierze i przerwała automatycznie jego wcześniejszą serię pięciu triumfów.

Źródło: OKTAGON MMA