KSW 40 w Dublinie – typowanie

Grafika - Marek Romanowski/inthecage.pl

KSW 40 w Dublinie zbliża się wielkimi krokami i odbędzie się już w najbliższy weekend. W walkach wieczoru zobaczymy jednego z najbardziej rozpoznawalnych sportowców w Polsce – Mariusza Pudzianowskiego, Michała Materlę oraz drugie starcie Gamrota vs Parke. Ponadto w oktagonie pojawi się m.in. Łukasz Chlewicki, Ariane Lipski, Maciej Jewtuszko czy Michał Fijałka. 

Mariusz Pudzianowski (11-5-0) vs James McSweeney (15-15-0)

Wojtek: James McSweeney najlepsze lata kariery ma zdecydowanie za sobą, a nawet będąc w swoim „prime”, nie był to zawodnik aspirujący do topu dywizji ciężkiej. Walczący w kratkę zawodnik miał między innymi epizod w programie The Ultimate Fighter, gdzie walczył mi. Z Royem Nelsonem. To na pewno świetny test dla Mariusza, który zaprezentował ostatnio zdecydowanie formę życia w starciu z Tyberiuszem Kowalczykiem. Uważam, że jeżeli Polak zaprezentuje się w podobnej formie, nie powinien mieć większych problemów z McSweeneyem. James wydaje się być groźny jedynie w początkowej fazie pojedynku, gdzie i tak potrafi pogubić się w defensywie, co pokazała walka z Karolem Bedorfem.
Typ: Mariusz Pudzianowski przez decyzję

Typujący Pudziana: Marek, Kuba, Martyna, Szymon, Łukasz, Jacek,  Mariusz, Olimpia, Michał, Wojtek

Typujący McSweeneya:

Kursy STS Zakłady Bukmacherskie na tą walkę przedstawiają się następująco:
Pudzianowski: 1.50
McSweeney: 2.25

Mateusz Gamrot (13-0-0) vs. Norman Parke (23-6-1)

Martyna: Pierwsza walka nie poszła po myśli Mateusza Gamrota. Parke zdołał zneutralizować jego fenomenalne zapasy, doskonale odczytywał jego przymiarki do obaleń i umiejętnie z nich wychodził, broniąc się skutecznie przed sprowadzeniem do parteru, gdzie Gamer czuje się najlepiej. Jednocześnie jednak Irlandczyk zbierał sporo celnych ciosów od Polaka, podczas gdy sam często chybiał.
Po stronie Normana będzie siła fizyczna (co widać było już w pierwszej walce), doświadczenie w pięciorundowych pojedynkach oraz przewaga psychiczna. Norman nic nie musi, a może wygrać bardzo wiele.
Mateusz Gamrot ma do udowodnienia wiele: swoim fanom, hejterom i samemu sobie. Być może to ogrom Stadionu Narodowego zadziałał na niego przytłaczająco podczas KSW 39? A może to po prostu nie był jego dzień. Jedno jest pewne: Irlandczyk znalazł na niego sposób i jeśli Gamer nie zdecyduje się na stójkową wojnę, to Parke może się okazać jego kryptonitem. Jestem jednak przekonana, że wyciągnął wnioski z poprzedniego starcia i wejdzie do klatki z planem B i C w głowie. Gamrot dysponuje całym arsenałem kopnięć, które mogą zadecydować o wyniki walki.
Siła ciosów Mateusza nie robiła większego wrażenia na pretendencie poprzednim razem i nie wierzę, aby teraz miało się to zmienić. Parke był stroną, która napierała i Gamrot miał pełne ręce roboty w defensywie, mimo większej szybkości, mobilności i ciągłego zmieniania pozycji.
Spodziewam się bardzo wyrównanego, agresywnego pojedynku i pierwszej przegranej na koncie Mateusza Gamrota.
Typ: Norman Parke, przez decyzję

Typujący Gamrota: Mariusz, Łukasz

Typujący Parke: Marek, Jacek, Szymon, Olimpia, Kuba, Wojtek, Michał

Kursy STS Zakłady Bukmacherskie na tą walkę przedstawiają się następująco:
Gamrot: 1.67
Parke: 1.95

Michał Materla (24-5-0) vs. Paulo Thiago (18-9-0)

Jacek: Paulo Thiago, miał być Thiago Santos na gali w Gdańsku, a finalnie zobaczymy Polaka na KSW w Dublinie także w pojedynku z zawodnikiem UFC, z tym, że dawno zwolnionym z największej organizacji. W UFC Paul Thiago rywalizował w wadze półśredniej, a jego dawne zakorzenienie w kategorii do 77kg można było dostrzec na pierwszym spotkaniu twarzą w twarz obu zawodników. Materla jest od Brazylijczyka po prostu większy i na pewno fakt ten będzie miał ogromny wpływ na przewagę w zakresie siły ciosów i kontroli oktagonu. Pomimo 3 wygranych z rzędu które Paulo zaliczył w swoich ostatnich pojedynkach, walcząc już w wadze średniej nie widzę aspektu MMA w którym Brazylijczyk mógłby zdominować Materlę. Michał powinien uważać jedynie na zbytnią pewność siebie jeśli walka trafi do parteru – Paulo większość swoich pojedynków kończył przez poddanie i z pewnością właśnie na ziemi upatruje swojej szansy na poradzenie sobie z Polakiem. Michał wyglądał naprawdę solidnie w ostatniej walce z Palharesem i jeśli czas spędzony w areszcie nie odbił się negatywnie na jego przygotowaniach, czemu sam fighter zdecydowanie zaprzeczał, powinien on poradzić sobie w Dublinie bez większych problemów torując sobie tym drogę do większych zestawień w przyszłości. Szansy na zwycięstwo Michała upatruje raczej w stójce, ze względu na doskonałą obronę przed poddaniami Thiago nie sądzę, aby Michał chciał sprowadzać walkę na dół. Paulo jest twardym zawodnikiem którego ciężko znokautować, pomimo tego sądzę, że głód walki Materli oraz różnica w warunkach fizycznych powinny zapewnić mu wygraną przed czasem, tak samo jak w przypadku czterech ostatnich wygranych pojedynków Michała.
Typ: Materla KO 3 runda

Typujący Materle: Łukasz, Olimpia, Kuba, Mariusz, Martyna, Szymon, Wojtek

Typujący Thiago: Marek, Michał

Kursy STS Zakłady Bukmacherskie na tą walkę przedstawiają się następująco:
Materla: 1.22
Thiago: 3.40

Ariane Lipski (9-3-0) vs. Mariana Morais (12-4-0)

Szymon: Brazylijsko-brazylijskie starcie w walce o pas polskiej organizacji. Gdy Ariane Lipski po raz pierwszy pojawiła się w KSW, nikt nie spodziewał się, że widzimy przyszłą mistrzynię – ale czy Mariana Morais okaże się zawodnikiem podobnego sortu? Ma zaledwie 21 lat i 16 stoczonych walk w swojej karierze, toczonych głównie na brazylijskich eventach. Miała również swój epizod w organizacji Invicta. Z kolei Lipski wkupiła się polskim fanom swoim stylem walki – dobra praca na nogach, bardzo ułożona stojka, ale też dobre umiejętności parterowe. Po tej walce spodziewam się szybkiej wygranej Ariane, jednak spodziewam się też, że Morais zagrzeje swoje miejsce w KSW
Typ: Lipski TKO 1 runda

Typujący Lipski: Wojtek, Łukasz, Martyna, Jacek, Mariusz, Szymon, Kuba, Marek, Michał, Olimpia, Michał

Typujący Morais:

Kursy STS Zakłady Bukmacherskie na tą walkę przedstawiają się następująco:
Lipski: 1.15
Morais: 4.15

Maciej Jewtuszko (12-3-0) vs. David Zawada (14-3-0)

Mariusz: Zawsze ciężko wytypować zwycięzcę w walce, w której jeden z zawodników miał długą przerwę. Pokonanie Kułaka na KSW 34 to dla mnie średnia podpowiedź, gdy dziś mija 1,5 roku od tej walki. Dawid z Borysem prezentował się…tzn. nie miał okazji się zaprezentować, ale później niezła postawa w walce z Szymuszowskim i wiktoria nad Radomskim. Co widać? Rozwój „Sagata”. Mam przeczucie, że będący w „sztosie” treningowym (co potwierdzają jego media społecznościowe) Zawada poradzi sobie z będącym zdecydowanie za półmetkiem kariery szczecińskim Berserkerem. Kluczowe pytanie brzmi: Ile zostało Irokeza w Irokezie?. 
Typ: Zawada, decyzja

Typujący Jewtuszko: Olimpia, Kuba, Jacek

Typujący Zawadę: Łukasz, Marek, Martyna, Szymon, Wojtek, Michał, Mariusz

Kursy STS Zakłady Bukmacherskie na tą walkę przedstawiają się następująco:
Jewtuszko: 2.10
Zawada: 1.57

Łukasz Chlewicki (14-5-1) vs. Paul Redmond (12-7-0)

Łukasz: Starcie doświadczonych i twardych zawodników którzy nigdy nie odpuszczają rywalowi ani kawałka maty, to zwiastuje bardzo dobrą walkę. Moim zdaniem będziemy świadkami trzyrundowego wyrównanego pojedynku. Chlewicki niewątpliwie musi wygrać to starcie aby myśleć o kolejnych startach w KSW, porażki z Sowińskim i Barnaouim oddaliły zawodnika Grapplingu Kraków od starć o najwyższe cele. Redmond natomiast wejdzie do klatki uskrzydlony zwycięstwem nad Robem Sinclairem na wakacyjnej gali BAMMA, Irlandczyk powinien mięć delikatną przewagę warunków fizycznych nad Chlewickim i w tym upatruję jego szanse.
Typ: Redmond, decyzja

Typujący Chlewickiego: Marek, Olimpia, Mariusz, Martyna, Michał

Typujący Redmonda: Kuba, Jacek, Szymon, Wojtek

Kursy STS Zakłady Bukmacherskie na tą walkę przedstawiają się następująco:
Chlewicki: 1.90
Redmond: 1.70

Anzor Azhiev (7-2-0) vs. Antun Racic (19-8-0)

Marek: Walka dwóch eksplozywnych 27-latków, którzy po ciężkich dla nich okresach, chcą wyjść na prostą. Ta walka pokaże któremu się to uda, a który dalej będzie w lekkim dołku. Anzor po niefortunnych walkach z Kornikiem i przegranej z Erbstem, wygrał niby dwa pojedynki po drodze, jednak dopiero ta walka pokaże, czy najgorsze za nim. Racic pomimo tego samego wieku, jest zdecydowanie bardziej doświadczony w oktagonie i pomimo jego ostatniej słabej passy, myślę, że to będzie miało wpływ na pojedynek. Azhiev często się podpala podczas pojedynku i bardziej doświadczony Antun może to wykorzystać. Jeżeli Anzor zachowa nerwy na wodzy i nie popełni żadnego większego błędu, myślę że wygra przez decyzję, jednak wcale się nie zdziwię jak z powyżej wymienionych powodów padnie wcześniej po ciosach Chorwata. Jednak koniec końców, stawiam na:
Typ: Azhiev, decyzja

Typujący Anzora: Łukasz, Olimpia, Kuba, Michał, Jacek, Mariusz, Martyna, Szymon

Typujący Racica:

Kursy STS Zakłady Bukmacherskie na tą walkę przedstawiają się następująco:
Azhiev: 1.30
Racic: 2.90

Michał Fijałka (16-6-1) vs. Chris Fields (11-7-1)

Kuba: W tym pojedynku nie daję żadnych szans Irlandczykowi, który od kilku lat jest cieniem samego siebie i szczerze mówiąc dziwi mnie zakontraktowanie tego zawodnika przez włodarzy polskiej organizacji. Reprezentant Berserkers Team Szczecin nie powinien mieć większych problemów z uporaniem się z Fieldsem. W każdej płaszczyźnie będzie miał przewagę i moim zdaniem skończy tę walkę przed czasem.
Typ: Michał Fijałka przez poddanie w 2 rundzie

Typujący Fijałkę: Martyna, Szymon, Wojtek, Mariusz, Marek, Łukasz, Jacek,  Michał, Olimpia

Typujący Fieldsa:

Sprawdź inne kursy STS Zakłady Bukmacherskie na tą galę.