KSW 47: Aleksandar Ilic znokautował Damiana Janikowskiego [WIDEO]

Uwielbiany przez fanów Damian Janikowski stanął dziś przed ciekawym wyzwaniem. Na jego drodze pojawił się znakomity stójkowicz, pochodzący z Serbii – Aleksandar Ilić.

Damian Janikowski to wschodząca gwiazda polskiego MMA. po trzech wygranych przed czasem pojedynkach trafił na niezwykle doświadczonego i zmotywowanego Michała Materlę, który zatrzymał jego zwycięski marsz.

Aleksandar Ilić to najlepszy zawodnik wagi średniej w Serbii. Popularny „Joker” wygrał 10 z ostatnich 11 pojedynków i może pochwalić się serią czterech zwycięstw.

Pierwszą rundę Janikowski rozpoczął łapiąc szybko klincz i wciskając Ilicia pod siatkę. Po chwili pracy w tej pozycji walka wróciła na środek klatki, ale nie na długo. Damian złapał rywala wpół i obalił, zyskując dominującą pozycję i wykluczając nogę Ilicia. Początkowo Janikowski nie był specjalnie aktywny, ale przy próbie podniesienia walki do stójki ponownie uderzył rywalem o matę i ponownie znalazł się na górze.

Bardzo podobnie rozpoczęła się druga runda starcia. Janikowski szybko poszedł po obalenie, gdzie niemal cały czas był z góry, wpadając co jakiś czas w półgardę rywala. Po powrocie walki do stójki widać było, że praca w parterze wyczerpała.

W trzeciej rundzie Ilic wyczuł moment, gdy Damian Janikowski opuścił prawą rękę i celnie trafił lewą nogą, posyłają go nieprzytomnego na matę.