KSW 47 – Typowanie

18
Grafika: Marek Romanowski/inthecage.pl

Lada moment gala KSW 47, a na niej walka o pas mistrzowski wagi ciężkiej, między aktualnym mistrzem Philem De Friesem a debiutującym w tej kategorii Tomaszem Narkunem. Zapraszamy na nasze typowanie tego wydarzenia. 

Phil de Fries (16-6) vs Tomasz Narkun (16-2)

Olimpia: Zwinność kontra siła? Nie ma co się oszukiwać – to może być najcięższe starcie mistrza ze Stargardu. Niech za przykład posłużą właśnie wygrane walki samego Narkuna z Mamedem Khalidovem, zawodnikiem który na co dzień walczy kategorię niżej. Większy przeciwnik zawsze ma więcej szans. Do tego trzeba dopisać to, że Anglik świetnie radzi sobie w płaszczyźnie parterowej. Ale Tomasz Narkun nie boi się zejścia do parteru, w końcu jest Berserkerem, więc „kulanie się” po macie nie jest mu obce. W trakcie całej swojej kariery poddawał jedenaście razy swoich przeciwników. I myślę, że tu ukaże się przewaga „Żyrafy” ze Stargardu. Jeśli Anglik zaryzykuje wejście w parter (a zapowiedział, że ma taki zamiar) to może się nadziać na kontrę zwinnego Berserkera i nagle znaleźć się w pozycji, w której pozostanie nic innego jak tylko odklepać. Oczywiście masa Du Friesa może mieć ogromne znaczenie gdy będzie leżał na polskim zawodniku, ale nie z takich sytuacji na plecach wychodził Narkun i typuję jego zwycięstwo przed poddanie.

Typujący De Friesa: Marek, Bartłomiej, Paulina, Jacek

Typujący Narkuna: Olimpia, Mariusz, Bartek, Michał, Gabriela, Filip

Mariusz Pudzianowski (12-6, 1 NC) vs Szymon Kołecki (6-1)

Michał: Zarówno Mariusz jak i Szymon bazują na tym samym. Obalić i ubić. Kołecki z pewnością będzie szybszy, ale czy lepszy kondycyjnie? Pudzian nie raz i nie dwa przechodził kryzysy tlenowe z których potrafił się wydostać i wygrać pojedynek. Doświadczenie Mariusza w klatce to blisko dwie godziny. Potężny bagaż. Widzę tu analogiczną sytuację do tej sprzed KSW Colloseum. Wówczas „nietrenujacy Pudzian” miał przegrać z Tyberiuszem, dziś ma przegrać z Szymonem.
Nie uważam tak. Mocna szczęka oraz umiejętne gospodarowanie tlenem pozwoli Mariuszowi na wygraną. Pudzian, TKO 2 runda.

Typujący Pudzianowskiego: Mariusz, Olimpia, Bartłomiej, Bartek,  Michał, Gabriela, Filip

Typujący Kołeckiego: Marek, Paulina, Jacek

Borys Mańkowski (19-7-1) vs Norman Parke (25-6-1)

Jacek: Obydwaj zawodnicy wracają do walki po długich przerwach i obydwaj mają sobie coś do udowodnienia. Nie często pojedynki w KSW podbudowywane są prawdziwą niechęcią obydwu zawodników do siebie, pojedynek Normana z Borysem ma jednak swoją ciekawą historię. Norman wszedł do walki na zastępstwo i to w dodatku w nieswojej kategorii, choc ciezko po ostatnich przebojach z robieniem wagi Irlandczyka nazwac go naturalnym lekkim. Pojedynek zapowiada się wyrównanie a jego przebieg w dużej mierze zależy od tego jak sumiennie każdy z rywali przepracował okres od ostatniej walki. W tym zestawieniu nie widze wyraznego faworyta, spodziewam sie wyrownanej walki na pelnym dystansie. Pod koniec starcia widze w górze rękę Polaka. Borys Mańkowski przez decyzję.

Typujący Mańkowskiego: Marek, Mariusz, Bartłomiej, Bartek, Michał, Gabriela, Jacek

Typujący Parke: Olimpia, Paulina, Filip

Fernando Rodrigues Jr. (12-4) vs Satoshi Ishii (19-8-1)

Bartłomiej: Brazylijczyk zrobił dobre pierwsze wrażenie na polskich kibicach, ale na tym się skończyło. Po pojedynkach z Marcinem Różalskim i Michałem Andryszakiem wiadomo jedno – ciężko mu zachować zimną krew. Lubi wchodzić w wymiany, dużo w tym ryzykując, gdyż są bardzo chaotyczne. Akurat dwie ostatnie walki w KSW stoczył z naprawdę mocno bijącymi zawodnikami, którzy go stójkowo rozpracowali, co skutkowało szybkimi nokautami. Poza organizacją wrócił na zwycięską ścieżkę, wypunktowując Jamesa McSweeneya po niezbyt widowiskowym starciu. Naprzeciw niego tym razem stanie utytułowany judoka z Japonii, który nie dysponuje taką siłą ciosu jak wcześniej wymienieni Polacy, co można nazwać niejakim kamieniem z serca dla Fernando Rodriguesa. Satoshii Ishii lubuje się w parterze. Poddaję wątpliwości, że „Santo Forte” postawi opór w tej materii. Osobiście widzę jak były mistrz zostanie dość łatwo obalony i skontrolowany. Satoshii Ishii wygra przez decyzję.

Typujący Rodriguesa: Mariusz, Paulina

Typujący Ishii: Marek, Bartłomiej, Bartek,  Michał, Jacek, Filip

Damian Janikowski (3-1) vs Aleksandar Ilic (10-2)

Mariusz: Serb ma ciekawy rekord, ale po 5 jego ostatnich rywalach odpuściłem dalsze ich „analizowanie”. Nie ma tam ani nikogo ciekawego, ani mocnego, a nawet tzw. „ujemne rekordy”. Aleksandar ma raczej postraszyć rekordem Damiana, co nie zmienia faktu, że można go uznać za faworyta ze względu na doświadczenie. Na uwagę zasługuje fakt, za Ilić toczył zwycięskie walki na pełnym dystansie, a nawet miał okazję zaliczyć 4 i 5 rundę, więc z pewnością kondycja będzie po jego stronie. Damian walczył już z cięższymi oponentami (Chmielewski, Materla), a jego umiejętności ciągle rosną. W tej walce na pewno zobaczymy głodnego zwycięstwa i zdeterminowanego Janikowskiego, który tym razem na pewno więcej czasu spędzi nogami na macie niż kolanami w powietrzu. Michał Materla miał problemy skontrolować Damiana, więc Ilić na pewno tego nie zrobi jeśli w ogóle pokusi się o obalenie. Spodziewam się lekkiego szachowania w stójce na początku i później kilka prób obaleń ze strony Polaka, które w końcu pozwolą zdobyć na tyle komfortową pozycję, aby ubić z góry Serba. Damian Janikowski, TKO, runda 2.

Typujący Janikowskiego: Mariusz, Olimpia, Bartłomiej, Paulina, Bartek, Michał, Gabriela, Filip, Jacek

Typujący Ilica: Marek

Marcin Wrzosek (13-5) vs Krzysztof Klaczek (12-5)

Paulina: Rzadko kiedy zdarza się tak dobrze dopasować zawodnika na zastępstwo i stworzyć zestawienie warte nawet więcej, niż pierwotną opcję. Torres zapewne nie ucieknie i będzie szansa zmierzenia się z nim w przyszłości, natomiast tu i teraz skupmy się na dwóch fantastycznych zawodnikach wagi piórkowej. Każdy z nich ma doswiadczenie walk z zawodnikami UFC, każdy z nich znany jest z widowiskowych walk i wielkiego charakteru. Jednak stawiam na Wrzoska, który zapewne jest głodny zwycięstwa po ostatniej porażce z Parnasse. Walka nie będzie łatwa, dlatego typuję jednogłośną decyzję starcia ns pełnym dystansie trzech rund. Wrzosek, decyzja.

Typujący Wrzoska: Mariusz, Olimpia, Bartłomiej, Paulina, Bartek, Michał, Gabriela, Jacek, Filip

Typujący Klaczka: Marek

Karolina Owczarz (1-0) vs Marta Chojnoska (1-1)

Gabriela: Początkowo Karolina Owczarz miała zmierzyć się z Aleksandrą Rolą. Jednak ze względu na naruszenie błędnika podczas sparingów, Rola odpadła z gry. Na niespełna dwa tygodnie przed galą, zastąpiła ją Marta Chojnoska. Jest to zawodniczka doświadczona, która w przeszłości występowała już na KSW. Po kilku latach przerwy znów czeka ją formuła MMA i jak sama zapowiada, zdaje sobie sprawę z tego, że Owczarz będzie chciała doprowadzić do parteru. Owczarz ma w tym starciu większe szanse, chociażby z tego tylko względu, że dłużej się przygotowuje. Poza tym obie zawodniczki mają podobne doświadczenie w klatce, a dodatkowo znają się już i miały okazję ze sobą trenować. Z tego względu zdają sobie sprawę ze swoich słabszych i mocniejszych stron. Mimo, że prawdopodobnie nie będzie to specjalnie porywająca walka, ostatecznie to Owczarz wygra. Może uda jej się poddać Chojnoską, jednak bardziej prawdopodobna wydaje się decyzja sędziowska. Owczarz, decyzja 

Typujący Owczarz: Mariusz, Olimpia, Bartłomiej, Paulina, Bartek, Michał, Gabriela, Jacek, Filip

Typujący Chojnoską: Marek

Maciej Kazieczko (4-1) vs Bartłomiej Kopera (9-4)

Typujący Kazieczko: Mariusz, Olimpia, Bartłomiej, Paulina, Bartek,  Michał, Gabriela, Filip, Jacek

Typujący Koperę: Marek

Dawid Gralka (6-2) vs Paweł Polityło (3-1)

Typujący Gralkę: Marek, Mariusz, Olimpia, Bartłomiej, Michał, Gabriela, Filip

Typujący Polityło: Paulina, Bartek, Jacek