KSW jest zainteresowane walką Mańkowski vs. Wrzosek

269
grafika: InTheCagePL

W ostatnim czasie zrobiło się niezwykle gorąco na lini Borys Mańkowski (20-8) – Marcin Wrzosek (14-6). Panowie od pewnego czasu nie szczędzą sobie nawzajem ostrych słów, i oboje wyrażają chęć stoczenia ze sobą walki na jednej z gal KSW.

Paweł Kowalik udzielił wywiadu dla naszego portalu, gdzie zdradził, że był pomysł takiego zestawienia na gali federacji KSW, ale nie było żadnych konkretnych decyzji. Dodał jednak, że w obecnej sytuacji  związanej z napięciem między tymi zawodnikami, to KSW jest dużo bardzo zainteresowane takim zestawieniem.

Czekaliśmy bardziej na potwierdzenie szczegółów. Gdzieś faktycznie pojawił się taki temat, ponieważ obaj walczyli z Normanem i oboje byli blisko zwycięstwa z nim, a teraz są w jednej kategorii więc można było to jakoś sprzedać. Brakowało w tej walce takiego efektu wow, no i później Marcin Wrzosek go dodał. Jestem za, jeśli chodzi o ten pojedynek, tym bardziej, jeżeli mówimy o walkach pomiędzy Polakami to będzie trudno to przebić. Da się to odczuć, że KSW jest dużo bardziej za zorganizowaniem takiej walki niż było to do tej pory.

powiedział Paweł Kowalik.

Marcin „The Polish Zombie Wrzosek” brał udział w programie The Ultimate Fighter 21, gdzie na etapie półfinałów został poddany przez Saula Rogersa (13-3). Mimo to udało mu się zadebiutować w Ultimate Fighting Championship. Na UFC TUF 22 Finale przegrał na punkty z Julianem Erosą. Aktualnie jest związany z organizacją KSW. Na gali KSW 37 zdobył pas mistrzowski w wadze piórkowej pokonując przez TKO Artura Sowińskiego (20-11). Tytuł stracił na rzecz Klebera Koike Erbsta (25-5-1), z którym poniósł porażkę przez decyzję na KSW 39. Aktualnie miesza on wygrane z przegranymi. W swoim poprzednim boju na KSW 50 został wypunktowany przez Normana Parke (28-6-1).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

„The Tasmanian Devil” jest byłym mistrzem KSW w wadze do 77 kilogramów. W swojej bogatej sportowej karierze stoczył wiele świetnych i niezapomnianych pojedynków. Pas stracił na KSW 41, gdzie przegrał przez TKO z Roberto Soldicem (17-3) W ostatnim występie na KSW 51 poddał Vaso Bakocevica (40-19-1) czym przerwał serię 3 porażek z rzędu.

źródło: Youtube