Tylko dni dzielą nas od UFC 302, które zwieńczy konfrontacja na szczycie wagi lekkiej. Conor McGregor przewiduje, iż po sobotnim wieczorze możemy mieć nowego czempiona. 

Wielkimi krokami zbliża się hitowe wydarzenie UFC 302. W walce wieczoru zobaczymy pojedynek o panowanie w kategorii do 70 kilogramów. Niepokonany od 13. konfrontacji Islam Makhachev (25-1) położy na szali swoje trofeum w rywalizacji z doświadczonym Dustinem Poirierem (30-8).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Conora McGregora (22-6) z każdym z tej dwójki łączyła jakaś historia. Wszyscy pamiętają przecież niesamowicie głośną rywalizację z trenerem Dagestańczyka – Khabibem Nurmagomedovem (29-0). Z Poirierem również dzielił oktagon trzykrotnie. Choć nieraz z „Diamentem” posiadał niezbyt dobre relacje, chłodno oceniając nadchodzącą walkę, stawia właśnie na niego. Uważa, że ma on wszystkie argumenty, by strącić Makhacheva z tronu.

Myślę, że Dustin to zrobi i go znokautuje. Wydaje mi się, że są rzeczy, które Makhachev robi źle, rzeczy, w których nie jest dobry… Zwykle gubi się na nogach i wpada na ciosy. Wcześniej w UFC został znokautowany sierpem z mańkuta, a to jeden z najlepszych ciosów Dustina. Jeśli Dustin kiedykolwiek to zrobi, to tym razem. Oczywiście Dustin też robi niektóre rzeczy źle, które działają na korzyść Makhacheva. To będzie dobra walka i zobaczymy, jak się potoczy. Nie ma znacznego faworyta. Jeśli spojrzysz na ostatnie starcie Dustina, to obrywał od Benoita Saint-Denisa, ale przetrwał, wrócił i odprawił go mocnym ciosem. To świetne doświadczenie podchodząc do kolejnej rywalizacji. Jeśli istnieje dla niego szansa, by tego dokonać, to właśnie teraz. 

powiedział, gosząc na transmisji DuelBits.

Zobacz także: Zabawa trwa w najlepsze! McGregor na imprezie kilka tygodni przed UFC 303 [WIDEO]

Poirier w ostatnich tygodniach coraz częściej powtarza, że niezależnie od wyniku, nadchodząca potyczka może być ostatnią w jego zawodowej karierze. Wszyscy fani „Diamenta” muszą więc uważnie się jej przyglądać, bo niewykluczone, iż nie powróci już do akcji.

Źródło: X/ChampionshipRounds, fot. Grafika: InTheCagePL | Zuffa LLC via Getty Images, ufc.com