Na Twitterze Shawn Bitter podał informację, że nasz rodak Łukasz Brzeski (8-1-1) wystąpi 31 sierpnia na jednej z gal Dana White’s Contender Series. Jego rywalem będzie Lorenzo Hood (12-4).

Jak doskonale wiemy na tych galach zawodnikom, którzy zaprezentują się najlepiej proponowany jest kontrakt z najlepszą organizacją MMA na świecie. Na taką szansę zasłużyli tacy wojownicy jak: Sean O’Malley (13-1), Kevin Holland (21-7) czy Jimmy Crute (12-1).

„Aby wyjaśnić wszelkie niejasności, zawodnik wagi ciężkiej, Lorenzo Hood (12-4) nie jest podpisany z UFC, ale zamiast tego będzie brał udział w Dana White’s Contender Series i 31 sierpnia będzie walczył z Polakiem Łukaszem Brzeskim (8-1-1).”

Lorenzo Hood większość swoich pojedynków walczył dla mniejszych organizacji. Obecnie może jest na fali trzech wygranych. W ostatnim pojedynku na Valor Fighting Challenge 80 pokonał Jake’a Zogga (1-11).

Łukasz Brzeski walczył dla takich organizacji jak: PCF, XFN czy Envio Fight Night. Od 2018 roku występuje dla Babilon MMA, gdzie stoczył cztery pojedynki i wywalczył sobie miano pierwszego pretendenta do pasa wagi ciężkiej. W swoim poprzednim występie na Babilon MMA 13 wygrał przez TKO z Michałem Piwowarskim (4-2).

Zobacz także: Lipiec/sierpień – Mateusz Gamrot wskazuje idealną datę na powrót do klatki UFC

źródło: Twitter/Shawn Bitter