Macedo vs. Malecki, Walker vs. Krylov i inne starcia oficjalnie potwierdzone na UFC Brasilia

271
źródło: MMAFL

Choć jeszcze nie ogłoszono main eventu na galę UFC on ESPN+ 28, która odbędzie się 14 marca w Ginasio Nilson Nelson w Brazylii, to karta walk tego wydarzenia nabiera wciąż kolorów.

Organizacja na przestrzeni ostatnich dni potwierdziła oficjalnie kilka kolejnych starć, które odbędą się na UFC Brasilia.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami na brazylijskiej gali zobaczymy starcie w wadze półciężkiej między Johnny’m Walkerem i Nikitą Krylovem.

Zobacz także: Doniesienia: Johnny Walker vs. Nikita Krylov na UFC on ESPN+28 w Brasilii

Potwierdziły się także doniesienia o powrocie do klatki Page VanZant. Amerykanka, która zmagała się w ostatnim czasie z kontuzją i dość długo nie mogła znaleźć dla siebie odpowiedniej rywalki, postanowiła przyjąć walkę w dywizji muszej z Amandą Ribas. Dla Brazylijki będzie to trzecie starcie w UFC. Z dwóch poprzednich wychodziła zwycięsko, pokonując Emily Whitmire oraz Mackenzie Dern.

Kolejnym interesującym starciem pań w Ginasio Nilson Nelson będzie walka trenującej niegdyś w poznańskim Ankosie Veronici Macedo z mającą polskie korzenie, a reprezentującą szwedzkie barwy Beą Malecki. Macedo ma za sobą trudne początki w największej organizacji MMA na świecie. Po trzech porażkach z rzędu przyszło wreszcie zwycięstwo i to efektowne: poddanie w pierwszej rundzie w boju z Polyaną Vianą. Z kolei piękna Szwedka zadebiutowała w UFC na czerwcowej gali w Sztokholmie, gdzie zwyciężyła w drugiej rundzie, również przez poddanie, z Dudą Santaną.

Na gali 14 marca odbudować spróbuje się Jussier Formiga, który w ostatniej swojej walce przegrał z Josephem Benavidezem. Brazylijczyk zmierzy się z pochodzącym z Meksyku Brandonem Moreno, mającym na swoim koncie wygraną przez decyzję w poprzedniej walce z Kaiem Kara-France.

Zobacz także: Brad Tavares vs. Antonio Carlos Jr planowane na marcową galę UFC w Brazylii

Pełna lista formlanie potwierdzonych starć na UFC w Brazylii wygląda następująco:
Johnny Walker x Nikita Krylov
Jussier Formiga x Brandon Moreno
Amanda Ribas x Paige VanZant
Elizeu Zaleski x Aleksei Kunchenko
Antônio Cara de Sapato x Brad Tavares
Rani Yahya x Enrique Barzola
Veronica Macedo x Bea Malecki

źródło: UFC.com, MMAjunkie