W miniony weekend na UFC Vegas 23 do klatki powróciła Mackenzie Dern (11-3), która już w pierwszej pierwszej rundzie poddała Ninę Nunes (10-7).  Amerykanka w wywiadzie dla lowkickmma.com  wyraziła chęć na pojedynek z Joanną Jędrzejczyk (16-4) i zdradziła, że byłaby gotowa na takie starcie już za 3-4 miesiące.

Tak, zdecydowanie. Myślę, że tylko Joanna nie ma teraz żadnej walki. Uważam, że tak za trzy lub cztery miesiące byłby dla mnie dobry termin. Miejmy nadzieję, że wtedy będę mogła walczyć. Myślę, że to byłaby walka grapplerki ze stójkowiczką, ale już na całkowicie innym poziomie niż mój pojedynek z Niną. Będę trenować tak, aby pokonać każdą zawodniczką jaką mi zaoferują. 

powiedziała Mackenzie Dern.

Joanna Jędrzejczyk jest byłą mistrzynią UFC w kategorii do 52 kilogramów. Ten tytuł dzierżyła przez dwa i pół roku. Straciła go w 2017 roku, gdzie na UFC 217 przegrała przez TKO z Rose Namajunas (9-4). Do rewanżu doszło kilka miesięcy później na UFC 223, gdzie po raz kolejny wygrała Amerykanka. W ostatnim czasie „JJ” miesza zwycięstwa z porażkami. W swoim poprzednim boju na UFC 248 po krwawej i zaciętej batalii przegrała na punkty z Weili Zhang (21-1).

Mackenzie Dern jest posiadaczką czarnego pasa BJJ i utytułowaną zawodniczką w tej dyscyplinie.  W zawodowym MMA rywalizuje już od od 2016 roku, a od trzech lat walczy dla UFC. Obecnie może się pochwalić czterema wygranymi z rzędu.

Zobacz także: Joanna Jędrzejczyk: „Planuję kolejną walkę”

źródło: lowkickmma.com