Jak donosi Marcel Dorff, powołujący się na REDFURY oraz Igora Lazorina, już 4 września dojdzie do bardzo ciekawej i wyrównanej batalii w dywizji półciężkiej UFC. Okupujący aktualnie siódmą pozycję w klasyfikacji, Magomed Ankalaev ma wówczas podjąć byłego pretendenta do pasa – Volkana Oezdemira. 

Magomed Ankalaev (15-1) znajduje się obecnie na fali sześciu triumfów. Reprezentant Rosji pokonywał w tym czasie chociażby naszego krajana, Marcina Prachnio (15-5), dwukrotnie Iona Cutelabę (15-6-1), czy Nikitę Krylova (27-8). Jedynym zawodnikiem, który był w stanie dotychczas go pokonać, to Paul Craig (15-4-1). Doszło do tego ponad trzy lata temu, gdy „Bearjaw” poddał oponenta dosłownie w ostatniej, możliwej chwili.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Występujący pod flagą Szwajcarii Volkan Oezdemir (17-5) natomiast będzie przystępował do tego boju po porażce, której w lipcu minionego roku doświadczył z rąk naszego sąsiada zza południowej granicy – Jiri’ego Prochazki (28-3-1). 31-latek miał również w przeszłości okazję sięgnąć po mistrzowski pas. Miało to miejsce ponad trzy lata temu, kiedy to stanął w szranki z ówczesnym czempionem, Danielem Cormierem (22-3). Popularny „DC” pokazał się wtedy jednak z lepszej strony i udowadniając swoją wyższość, rozbił oponenta już w drugiej rundzie.

Źródło: Twitter/Marcel Dorff