Choć od ostatniej walki Khabiba Nurmagomedova minęły prawie trzy lata, temat jego powrotu nadal rozpala wyobraźnię fanów wszechstylowej walki wręcz. Póki co jednak nie zapowiada się na zmianę decyzji w tej kwestii. Mistrz UFC skomentował aktualną formę kuzyna. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Khabib Nurmagomedov (29-0) po raz ostatni widziany był w klatce 24 października 2020 roku. Pokonał wtedy Justina Gaethje (25-4) przez duszenie, w drugiej rundzie pojedynku. Była to jego pierwsza walka po śmierci ojca, i jak dotąd ostatnia. Jego powrót do klatki nadal jest jednak wyczekiwany przez sporą rzeszę fanów. Rąbka tajemnicy na temat aktualnej formy niepokonanego Dagestańczyka uchylił mianowany jego następcą – Islam Makhachev (24-1). 

„Byłem dziś zapytany: 'Czy Khabib może wrócić i pobić Seana Stricklanda, w walce o mistrzostwo?’ Mogę z pewnością powiedzieć, że zrobiłby to z łatwością. Minęły trzy lata odkąd odszedł na emeryturę, ale nigdy nie opuścił żadnego treningu! Mogę powiedzieć bez żadnych wątpliwości – gdyby tylko chciał, nie byłby to dla niego żaden wysiłek.”

Czy Khabib byłby w stanie wrócić i sięgnąć po mistrzostwo wyższej kategorii wagowej? 

Zobacz także: Cody Garbrandt poznał przeciwnika na UFC 296

Autor: Adrian Gawłowski

Źródło: Twitter/Red Corner MMA, fot. Grafika: InTheCagePL | Zuffa LLC, ufc.com