Marcin Naruszczka wraca do akcji! Podczas transmisji Oktagon MMA 23, ogłoszono, iż Polak wejdzie do tamtejszej klatki już na następnej edycji – 24 – która ma mieć miejsce 29 maja. Jego oponentem będzie występujący pod flagą Stanów Zjednoczonych, Eric Spicely. 

Marcin Naruszczka (21-9-2) aktualnie może pochwalić się serią dwóch triumfów z rzędu. Oba te zwycięstwa zgarniał pod szyldem drugiej siły w polskim MMA, Fight Exclusive Night. Po raz ostatni widziany był w akcji, w listopadzie minionego roku, gdy na gali z numerem 31 skrzyżował rękawice z Chorwatem, Ivanem Cosicem (6-1). Żaden nie był w stanie skończyć przeciwnika, dlatego panowie walczyli pełny, trzyrundowy dystans, po upływie którego sędziowie niejednogłośnie wskazali zwycięstwo reprezentanta Akademii Sportów Walki Wilanów

Zobacz także: Oktagon MMA 23 – wyniki gali z udziałem Polaków [NA ŻYWO od 17:15]

Jego najbliższy rywal – Eric Spicely może natomiast pochwalić się zawodowym rekordem 12-6. Przez kilka lat walczył w UFC, ostatni występ zaliczając tam w 2019 roku. Od tego czasu mierzył się jeszcze zaledwie raz – na gali UAE Warriors 15. Skrzyżował wówczas rękawice z Rosjaninem, Rinatem Fakhretdinovem (20-2), aczkolwiek starcie to kompletnie nie poszło po jego myśli i ten padł na deski zaledwie po 55. sekundach od rozpoczęcia batalii. 

Źródło: Oktagon MMA