25 czerwca 2022 – właśnie wtedy byliśmy świadkami potyczki pomiędzy Mateuszem Gamrotem oraz Armanem Tsarukyanem, o której mówi się aż po dziś dzień. Teraz znalazła się ona wśród nominacji do najlepszej walki w całym roku!

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Początek roku, to zawsze czas podsumowań tego poprzedniego. Przedstawiciele największej organizacji MMA na świecie postanowili więc teraz wskazać te pojedynki, które w 2022 roku zrobiły na nich największe wrażenie. Wśród takowych znalazło się również starcie naszego rodaka – Mateusza Gamrota (21-2) z Armanem Tsarukyanem (19-3).

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Dana White (@danawhite)

Walka, która rozgrywała się na dystansie pięciu rund, toczona była na niesamowicie wysokim tempie. Żaden z nich nie chciał odpuścić, zostawiając w klatce całe serce. Pełno było w niej zwrotów akcji, więc tak naprawdę do samego końca kibice nie byli pewni, kto zwyciężył. Ostatecznie arenę jako triumfator opuścił nasz rodak – sędziowie jendomyślnie przyznali wygraną Mateuszowi, co otworzyło mu drogę do jeszcze większych wyzwań.

W organizowanym przez naszą redakcję plebiscycie #NAJ2022, również wyróżniliśmy tę konfrontację, wybierając ją jako najlepszą w minionym roku. Oczywiście braliśmy pod uwagę wyłącznie boje, w których startowali Polacy.

Zobacz także: WALKA ROKU – Gamrot wygrywa z Tsarukyanem [NAJ2022 – Polska]

Źródło: Instagram/UFC