Będzie walka o pas tymczasowy w dywizji średniej UFC? Menedżer Costy wyjaśnia, dlaczego ma to sens

92
ravenstarmma.com

Menedżer Paulo Costy zamierza namówić Danę White’a do zorganizowania pojedynku pomiędzy Paulo Costą a Robertem Whittakerem. Stawką tego starcia miałby być tymczasowy pas mistrzowski w wadze średniej.

6 marca na gali UFC 259 dojdzie do pojedynku pomiędzy Janem Błachowiczem (27-8) i Israelem Adesanyą (20-0), a stawką tego starcia będzie pas mistrzowski w kategorii półciężkiej. Z tego powodu Wallid Ismail, który jest menedżerem Paulo Costy (13-1) zdradził, że będzie chciał namówić Dane White’a do zorganizowania walki swojego podopiecznego z Robertem Whittakerem (22-5)

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

O tej walce mówi się od czasu, gdy po raz pierwszy zapowiedzieli, że Adesanya będzie walczyć z Błachowiczem. Dana White powiedział, że chce tej walki i sprawi, iż dojdzie do tego pojedynku, a Whittaker wyznał, że chce teraz walczyć o pas. Czekamy tylko, aż Dana White zorganizuje tę walkę.

stwierdził.

Menedżer Brazylijczyka dodał również, iż jego zdaniem jest to obecnie najlepszy możliwy pojedynek do zorganizowania w kategorii średniej.

To jest najlepsza walka do zorganizowania w kategorii średniej pomiędzy zawodnikiem nr 1 a zawodnikiem nr 2. Jeśli Costa by zwyciężył, proszę sobie wyobrazić ile PPV sprzedałby rewanż Costa vs. Adesanya. To jest biznes. Oni się nienawidzą i nie można wstrzymywać kategorii średniej. Dlatego stawką pojedynku Whittaker vs. Costa powinien być tymczasowy pas mistrzowski.

Paulo Costa swój ostatni pojedynek stoczył na gali UFC 253, gdzie w drugiej rundzie został pokonany przez Israela Adesanyę.

Natomiast Robert Whittaker ostatni raz walczył na gali UFC 254, gdzie przez jednogłośną decyzję sędziów pokonał Jareda Cannoniera (13-5).

Zobacz także: Aleksandar Rakic: Dla mnie lepiej, jeśli Adesanya wygra z Błachowiczem, bo…

źródło: mmafighting.com