Michael Chiesa ogłosił, że nie stoczy walki na gali UFC 287 po kontuzji Li Jinglianga, i wskazał, że chce zmierzyć się z Gunnarem Nelsonem w Londynie.

Utalentowany półśredni, Michael Chiesa miał zmierzyć się z Li Jingliangiem w swojej pierwszej walce od listopada 2021 roku, gdyż przez pewien czas zmagał się z kontuzjami. Jednak w zeszłym tygodniu okazało się, że Chińczyk zmuszony jest wycofać się z walki, a Chiesa potwierdził, że nie znaleziono zastępcy na jego miejsce.

Zobacz także: Li Jingliang wycofał się z walki z Michaelem Chiesą z powodu kontuzji

Tak, były rozmowy na temat utrzymania mnie na karcie. Nie będę wymieniać nazwisk ludzi, którzy odrzucili propozycję, ponieważ wynikało to z problemów z wizami i niektórzy nie byli w stanie osiągnąć wymaganego limitu wagi.

– powiedział Chiesa w programie The MMA Hour.

Nie jestem typem osoby, która wychodzi i obgaduje innych, mówiąc, że ktoś odrzucił propozycję walki. Wydaje mi się, że jestem wymagającym przeciwnikiem dla każdego z wagi półśredniej, zwłaszcza jeśli masz tylko kilka tygodni na przygotowanie. Nic się nie udało.

Amerykanin dodał, że Niko Price głośno krzyczał o walkę z nim, ale UFC miało inne plany i nie zaoferowało mu tego pojedynku. Zamiast tego, Chiesa pozostał bez oferty i teraz będzie szukał powrotu w lecie. Gdy Chiesa wejdzie do Oktagonu, jest otwarty na wyjazd do Londynu 22 lipca, aby zmierzyć się z Gunnarem Nelsonem. Uważa, że byłaby to bardzo interesująca i wymagająca walka, której chce jak najszybciej.

Chcę, aby Li Jingliang wrócił do zdrowia. Mam nadzieję, że kiedyś będziemy mieli okazję się zmierzyć. Jest jeden zawodnik, o którym myślimy zarówno ja, jak i UFC. Chciałbym się zmierzyć z Gunnarem Nelsonem, uważam, że to wspaniały zawodnik, a jego styl walki zawsze jest dużym wyzwaniem. Wiem, że jest dostępny i uważam, że jest również zainteresowany. Mam nadzieję, że możemy coś ruszyć w tym kierunku. Byłbym nawet gotów pojechać do Anglii w lipcu i zmierzyć się z nim tam. Nigdy nie byłem na terenie przeciwnika, więc uważam, że to byłoby ciekawe wyzwanie. Ten styl walki przynosi wiele wyzwań, a on jest świetnym zawodnikiem, więc myślę, że walka pomiędzy mną a Gunnarem Nelsonem jest do zrobienia.

Chiesa zajmuje aktualnie trzynaste miejsce w rankingu dywizji do 77 kg. „Maverick” ostatnie dwie walki przegrał – przez poddanie z Vicente Luque oraz przez decyzję z Seanem Bradym.

Zobacz także: Doniesienia: UFC 291 odbędzie się w Londynie, Edwards vs. Covington planowaną walką wieczoru

źródło: bjpenn.com