Jeden z czołowych polskich zawodników MMA kategorii półciężkiej Michał Pasternak (16-8) powróci do klatki 13 stycznia w walce wieczoru gali CAVEMMA 2 w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie zmierzy się z Adamem Kowalskim (13-7-1). – Chcę być bardzo aktywny na tym etapie kariery. Mam już zaplanowane dwa występy na początek roku, a potem? Zobaczymy. Chciałbym walczyć co tydzień! – zapowiada 38-letni „Wampir”.

Zgarnij BONUS od Fortuny dla fanów MMA: Zakład bez ryzyka w wysokości do 600 zł oraz bonus od drugiej wpłaty do 2100 złotych!

W ostatnich latach Michał Pasternak wyrósł na jednego z najbardziej charyzmatycznych zawodników mieszanych sztuk walki w Polsce. „Wampir” jest niepokonanym mistrzem walk na gołe pięści WOTORE oraz weteranem takich organizacji jak ONE Championship, Oktagon MMA, EFM Show, Babilon MMA i PLMMA. Jego rywal Adam Kowalski jest starszy o rok, ostatnio występował na galach FEN, ale ma na koncie także walki dla ACB, Celtic Gladiator, Spartan Fight i PLMMA. Starcie Pasternak-Kowalski mogło się odbyć już w 2020 roku z mistrzowskim pasem FEN w stawce, ale wówczas nie udało się osiągnąć porozumienia między obozami wojowników. Jak głosi przysłowie – co się odwlecze, to nie uciecze!

To prawda, już kiedyś nas razem zestawiono. Do walki jednak nie doszło ze względu na kontuzję, która mnie wtedy wykluczyła.

wspomina Pasternak.

Znam Adama z obozów, na które jeździłem. Ich organizatorem był jego klub Arrachion Olsztyn. Bardzo szanuję Adama za osiągnięcia sportowe, lecz jeszcze bardziej za charakter. Bardzo spoko ziomek, ogólnie mega fajna ekipa.

Do styczniowego starcia z Adamem Kowalskim na gali CAVEMMA 2 w Jastrzębiu-Zdroju Michała Pasternaka przygotuje trener Mirosław Okniński.

Bez jego osoby moje walki zawsze są dużo słabsze. Na co dzień trenuję u siebie, w miarę możliwości planuję wyjazdy do klubów Copacabana Kielce, Klincz i Miejski Klub Sportów Walki Korona. W przygotowaniach korzystam z usług całego świętokrzyskiego świata sportu, ale sparingi i główne przygotowania odbędą się pod okiem legendy i geniusza, czyli trenera Mirosława Oknińskiego.

kończy Pasternak.

Na CAVEMMA 2 w klatce wystąpią także Artur „Kornik” Sowiński, Sylwester Miller, Azi „One Bomb” Thomas, Wiktor Zalewski, Patryk Fojcik, Mohamed „Dragon” Boy” Ghalab, Nika Phatian, Ruslan Bereznevych i Kamil Korzeniewski. Kolejne nazwiska i zestawienia zostaną ogłoszone w najbliższym czasie na kanałach organizacji. Na pierwszej gali CAVEMMA, która odbyła się w czerwcu w Jaworznie, kibice zobaczyli siedem mocnych zawodowych potyczek. W walce wieczoru Piotr Poniedziałek (8-2) znokautował w 2. rundzie Mohameda Ghalaba. Wcześniej fani oglądali w akcji takich zawodników jak Łukasz Stanek, Kacper „Kajmano” Kabara czy Dawid Kuczmarski, którzy wygrali swoje walki. Darmowa transmisja z imprezy jest dostępna na kanale YouTube.

Gala CAVEMMA 2 w Jastrzębiu-Zdroju:
Data: 13 stycznia 2023
Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa przy Al. Jana Pawła II 6
Transmisja: YouTube, WP Pilot
Bilety: www.kupbilecik.pl

Informacja prasowa