Karta walk Babilon MMA 4 wzbogaciła się o starcie w kategorii półciężkiej.

Michał Szuliński (9-4-1) wraca do do klatki po kilku latach przerwy. Zawodnik olsztyńskiego klubu Berkut Arrachion zmierzy się z Pawłem Brandysem (6-5-2) na gali Babilon MMA 4 w Ełku.

Szuliński będzie jednym z lokalnych zawodników, którzy 8 czerwca wejdą do ośmiokątnej klatki Babilon MMA. Były mistrz PLMMA w kategorii średniej wraca do rywalizacji po 4 latach przerwy. Po raz ostatni mierzył się w obronie pasa z Bartoszem Fabińskim. Szuliński ma na koncie 9 zwycięstw (z czego aż 8 przed czasem), 4 porażki i remis.

Jego rywal to reprezentant DAAS Berserker’s Team Bielsko-Biała. Brandys ma w zawodowym rekordzie 6 zwycięstw, 5 porażek i 2 remisy. Ostatnim przystankiem w jego karierze jest federacja Fight Exclusive Night, dla której stoczył jak na razie dwie walki. W tychże starciach Brandys musiał uznać wyższość wysoko notowanych przedstawicieli dywizji średniej w Polsce: Pawła Hadasia i Bartosza Leśki. W swojej karierze pochodzący z Oświęcimia zawodnik mierzył się między innymi z Ireneuszem Cholewą oraz Marcinem Naruszczką.

Starcie Szulińskiego z Brandysem zostało zakontraktowane w umownym limicie do 91,5 kg.

W walce wieczoru Babilon MMA 4 wystąpi niepokonany Szymon Kołecki. Mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów zamelduje się w klatce już po raz szósty. W karcie znalazło się również miejsce dla utalentowanych zawodników, którzy z pewnością zagwarantują wysoki poziom sportowy.

Gale pokaże stacja Polsat. Bilety można nabywać w serwisie eventim.pl.

Aktualna karta walk Babilon MMA 4:

93 kg: Szymon Kołecki (5-0)- TBA
65,8 kg: Daniel Rutkowski (5-2) – Aleksander Georgas (9-5)
70,3 kg: Kacper Formela (7-1) – Adam Brzezowski (5-2)
77,1 kg: Piotr Niedzielski (9-4) – TBA
65,8 kg: Damian Zorczykowski (4-2) – Mateusz Siński (2-1)
91,5 kg: Michał Szuliński (9-4-1) – Paweł Brandys (6-5-2)

Informacja prasowa