Zaczynamy #NAJ2017 – Polska, a na sam początek dość niechlubna kategoria. Rozczarowanie roku w Polsce oraz wśród Polaków na obczyźnie. Sprawdź jak typowaliśmy my, fani i VIP w osobie „The Polish Zombie”.

Rok temu „zwycięzcą” kategorii został Mamed Khalidov i jego postawa w walce na KSW 35, czyli słynne fikołki przeciwko Azizowi Karaoglu. Póżniej z książki „Lepiej byś tam umarł” dowiedzieliśmy się, że noga Karaoglu chrupnęła, ale ponieważ zastosował blokady ze względu na ukrytą kontuzję, nie czuł tego bólu i nie odklepał dźwigni. Niemniej jednak była to najsłabsza walka Czeczena z polskim dowodem w historii jego walk na KSW.

Ex aequo pierwszy stopień tego mało nobilitującego podium zajęło w 2016 roku zatrzymanie Michała Materli. Do dziś sprawa nie została zamknięta, ale „Cipao” jest na wolności i zdążył już stoczyć walkę na KSW w Dublinie, odrzucając po drodzę ofertę UFC.

Zobacz: NAJ2016 Polska – podsumowanie roku

W tym roku wygląda to następująco:

ROZCZAROWANIE ROKU 2017 – POLSKA

1. Utrata pasa przez Joannę Jędrzejczyk – 10 głosów
2. 3 porażka Damiana Grabowskiego i zwolnienie z UFC – 2 głosy
3. Wygwizdanie Mameda po walce na gali KSW 39 – 1 głos
4. Zamieszanie i brak rozstrzygnięcia walki Gamrot vs Parke 2
5. 2 porażki Borysa Mańkowskiego i utrata pasa

Fani MMA Polska & Świat: Utrata pasa przez Joannę Jędrzejczyk

Marcin „The Polish Zombie” Wrzosek: Wygwizdanie Mameda po walce na gali KSW 39

Nasza redakcja w większości uznała, że pierwsza porażka Joanny Jędrzejczyk i jednocześnie strata pasa dywizji słomkowej kobiet jest największym rozczarowaniem minionego roku. Fani grupy MMA Polska & Świat nie byli aż tak jednomyślni, na drugim miejscu plasował się z podobną liczbą głosów typ byłego mistrza KSW – Marcina Wrzoska, który uważa, że gwizdy jakie usłyszał Khalidov to jedyne rozczarowanie, a pozostałe to po prostu sportowe niepowodzenia. A jakie są wasze odczucia? Czekamy na głosy w komentarzach, a juz jutro kolejna kategoria!