Trzecia odsłona podsumowania zeszłego roku w światowym MMA to kategoria w której wybraliśmy „Klub Roku 2017”. Sprawdźcie jak głosowała nasza redakcja wraz z fanami i  gościem specjalnym Arturem Sowińskim.

Co roku na arenie międzynarodowej mieszanych sportów walki rywalizuje ze sobą niepoliczalna wręcz liczba klubów w których codziennie zawodnicy przelewają litry potu i krwi w imię nieustannego rozwoju we wszystkich płaszczyznach MMA. Mając pole ograniczone tylko do pięciu nominacji, stanęliśmy przed nie lada wyzwaniem, aby sprawiedliwie rozdać laury dla najbardziej wyróżniających się światowych teamów. Po analizie osiągnięć zawodników i trenerów, ich rangi oraz zeszłorocznych „rekordów” czyli stosunków zwycięstw do porażek wybraliśmy teamy, które w 2017 roku wykonały najbardziej istotną pracę.

KLUB ROKU 2017 – ŚWIAT

Redakcja:
1. American Top Team, 8 głosów
2. American Kickboxing Academy, 3 głosy
3. Team Alpha Male
4. Akhmat Fight Club
5. Roufusport MMA Academy

Fani grupy MMA Polska & Świat: American Top Team

Artur „KORNIK” Sowiński: American Top Team

Sporą przewagą głosów w tegorocznym podsumowaniu zwyciężył American Top Team ze słonecznego Coconut Creek na Florydzie, gdzie do swoich walk od dłuższego czasu przygotowują się m.in. światowego poziomu polscy zawodnicy Joanna Jędrzejczyk i Krzysztof Jotko. Klub ten jako najlepszy poza sześcioma redaktorami InTheCage.pl wskazali również fani MMA (55 głosów w ankiecie) oraz były mistrz kategorii piórkowej KSW i reprezentant Silesian Cage Club, Artur „KORNIK” Sowiński.

Pomimo faktu, iż w ostatnich pojedynkach wspomnianym rodakom nie poszło najlepiej, to zeszłoroczne osiągnięcia fighterów trenujących w klubie Conana Silveiry, Mike Browna i Dina Thomasa można by wymieniać bez końca. Trenujący tam Tyron Woodley i Amanda Nunes utrzymali swoje tytuły mistrzowskie UFC, Douglas Lima pozostał posiadaczem pasa wagi półśredniej Bellatora, a zawodnicy należący do światowej czołówki tacy jak Colby Covington, Santiago Ponzinibbio, Dustin Poirier, Thiago Alves, Valerie Letorneau czy Kyoji Horiguchi mogli pochwalić się bardzo dobrymi występami zakończonymi w zeszłym roku bez porażek.

Nie do przemilczenia jest również to, jak wielu zawodników z całego świata pielgrzymuje na Florydę w celu doskonalenia swoich umiejętności. Z naszego rodzimego podwórka wspomnimy w tym aspekcie zawodników takich jak Marcin Held, Mateusz Gamrot, niedawno debiutujący w UFC – Salim Touahri czy obiecujący Daniel Skibiński. Cała czwórka aktualnie przebywa na kilkutygodniowym campie pod okiem głównego trenera Asi Jędrzejczyk, a pierwsi dwaj już w zeszłym roku w tej samej formule zaznali przygotowań pod okiem i w towarzystwie najlepszych specjalistów od MMA na świecie.

Drugie miejsce przypadło American Kickboxing Academy na które głosowało 3 naszych redaktorów, a pozostałe 3 nominacje rozłożyły się pomiędzy kluby Team Alpha Male, Akhmat Fight Club oraz Roufusport MMA Academy. Powyższych klubów pomimo braku głosów nie sklasyfikowaliśmy ex aequo na miejscu trzecim, przyjęliśmy za to kryterium zgodnie z głosami fanów grupy MMA Polska & Świat którzy przyznali im kolejno w grupowej ankiecie 6, 2 oraz 0 głosów na łącznie 72 przez nich oddane.