NAJ2018: ODKRYCIE ROKU – POLSKA

Jedna z najciekawszych kategorii NAJ2018 rozwiązana. Redakcja i fani nie mieli wątpliwości kto zasłużył na zwycięstwo. Odkrycie roku mogło trafić tylko i wyłącznie w jedne ręce.

W głosowaniu biorą udział oczywiście redaktorzy InTheCage.pl, a także fani grupy MMA Polska & Świat. Wybór fanów jest liczony jako 1 głos. Nominacje wybrała redakcja.

1. Rafał Kijańczuk – 9 głosów

2. Krystian Kaszubowski – 3 głosy

3. Marta Waliczek

3. Karolina Wójcik

3. Kamil Oniszczuk

2018 rok zdecydowanie należał do Rafała Kijańczuka (7-0), który w tym samym roku rozpoczął zawodową karierę. Pierwszą walkę stoczył 10 lutego, ostatnią 15 grudnia. Najdłuższa przerwa między walkami wyniosła 3 i pół miesiąca, najkrótsza 5 tygodni. Wszystkie 7 walk wygrał przez nokaut, głównie techniczny. Najszybsze zwycięstwo trwało 12 sekund, a cztery z nich nie trwały dłużej niż 19 sekund. W ostatniej walce zawodnika Berkut WCA Fight Team zagwarantował sobie walkę o pas jednej z najlepszych organizacji – M-1 Global. Co ciekawe, i redakcja i fani wybrali po dwie zawodniczki, co bardzo dobrze rokuje na przyszłość, jeśli mowa o kobiecym MMA. Nie można też zapomnieć o wybitnym roku Krystiana Kaszubowskiego (7-0) i Kamila Oniszczuka (7-0), którzy niemal bezbłędnie radzili sobie pod szyldem KSW i Babilon MMA.

Gratulujemy oczywiście wszystkim nominowanym i podajemy TOP 5 wg. grupy facebookowej MMA Polska & Świat:

1. Rafał Kijańczuk – 204 głosy

2. Krystian Kaszubowski – 128 głosów

3. Kamil Oniszczuk – 8 głosów

4. Aleksandra Rola – 6 głosów

5. Karolina Wójcik – 3 głosy

Zobacz także: NAJ2018: PODDANIE ROKU – POLSKA