Henry Cejudo jest gotowy do stworzenia historii i stoczenia pojedynku przeciwko mistrzowi wagi piórkowej UFC Alexandrowi Volkanovskiemu.

Na początku tego roku Henry Cejudo (16-2) uczynił swój powrót do oktagonu bardziej prawdopodobnym. Podczas gdy nie ma jeszcze przeciwnika ani ustalonej daty, „Triple C” zapisał się do puli testów USADA. Zapisanie do testów było dużym krokiem, który ma nadzieję doprowadzić do walki z Alexandrem Volkanovskim (25-1).

Henry Cejudo opowiedział o swojej nadziei na walkę z Volkanovskim w wywiadzie dla ESPN. Były mistrz dwóch kategorii wagowych stwierdził, że jego plany powrotu kręcą się wyłącznie wokół Australijczyka. Podczas gdy UFC chce, aby Cejudo walczył w wadze koguciej, on sam nie jest tak chętny.

Ci kolesie nie są na moim poziomie – żaden z tych kolesi nie jest na moim poziomie. I oni wszyscy o tym wiedzą. Więc jeśli muszę zejść do 135 funtów i odzyskać mój pas, aby rzucić wyzwanie Alexandrowi Volkanovskiemu, to właśnie to muszę zrobić. Naprawdę wierzę, że mógłbym go pokonać. Nigdy nie wziąłbym walki, której nie uważam, że mógłbym wygrać… Dana, wiem, że dużo gadałem, nazywając cię Dana Bald, Dana Aldo. Ale, szefie, szanuję cię. Rozumiem co zrobiłeś dla UFC i sportu mieszanych sztuk walki. Chciałem uwagi tylko w takich sytuacjach jak ta – walczyć i tworzyć historię. Zawsze to mówiłeś, Dana, że „nigdy nie powstrzymam nikogo przed tworzeniem historii”. 

stwierdził Cejudo.

źródło: espn.com