Nick Newell zmierzy się z Kelvinem Hackney’em na CES 56

źródło: mmanytt.com

Nieraz w sportach walkach pojawiają się zawodnicy, którzy mimo przeciwności losu cały czas dążą do tego, aby spełnić swoje sportowe marzenia. Taką osobą jest bez wątpienia jednoręki Nick Newell (14-2), który swoją kolejną walkę stoczy na CES 56 w Hartford. Jego rywalem będzie Kalvin Hackney (14-4).

„Notorius” jest zawodnikiem, który od urodzenia zmaga się z brakiem części przedramienia lewej ręki. Mimo tego od lat walczy w mieszanych sztukach walki. W latach 2013-2015 był związany z World Series of Fighting, gdzie przegrał tylko raz na WSOF 11 z Justinem Gaethje (20-2). W 2015 roku ogłosił on przejście na sportową emeryturę.

Po dwóch latach powrócił  podpisując kontrakt z LFA. W nowej organizacji zadebiutował na LFA 35, gdzie w walce wieczoru  poddał Sonny’ego Luque (8-7). W zeszłym roku wziął udział w gali z cyklu Dana White’s Thuesday Nights Contender Series. Niestety Amerykanin pożegnał się z szansą trafienia do UFC  przegrywając przez decyzję z Alexem Munozem (5-0).

„Hot Boy” większość swojej kariery spędził w mniejszych organizacjach. Był związany z Bellatorem jednak po 2 porażkach pożegnał się z organizacjach. W swoim poprzednim występie na LFC 49 w 2015 roku poniósł porażkę z rąk Cody’ego Walkera (8-7).

Gala CES 56 odbędzie się 31 maja w Hartford w stanie Connecticutt.

źródło: twitter, espn.com