Co dalej z zawieszonym na dwa lata Fabricio Werdumem?

W rozmowie z portalem MMAFighting.com, menadżer wielkiej grupy Dominance MMA, Ali Abdelaziz, zdradził plany na przyszłość związane z byłym mistrzem wagi ciężkiej UFC, Fabricio Werdumem. Celuje w Rosję i narzeka na USADĘ:

Kolejna walka Fabricio Werduma odbędzie się prawdopodobnie w Rosji. USADA musi zrobić swoje. Fabricio ma rodzinę, dzieci – i musi robić to, co musi robić, bo USADA to wadliwy system. Koniec końców wiem, że UFC jest razem z USADA, jednak wiem też, że USADA szkodzi UFC. Nie pomagają im.

Menadżer odnosi się do sytuacji z UFC oraz zawieszenia na dwa lata za niedozwolone substancje w organizmie – które obowiązywać będzie do 22 maja 2020 roku:

Myślę, że Fabricio jest skończony. Już nigdy nie zobaczycie go w UFC. Robią co muszą zrobić, ale Fabricio też musi zrobić wszystko co może dla swojej rodziny. Wiem, że Dana jest twardy, ale ci faceci mają serca. Wiedzą, że to jedyne źródło jego dochodu. Fabricio ma teraz 41 lat. Gdy zawieszenie dobiegnie końca, będzie miał 43 lata. Co wtedy zrobi? Jeżeli otworzą ligę seniorów, to zaczekamy. Ale Fabricio Werdum nie oszukiwał, rozumiesz? Jak głupi możesz być, żeby koksić w wieku 41 lat? Myślę, ze Frank Mir nie oszukiwał. Myślę, że Tom Lawlor nie jest oszustem. Ci gości zostali złapani za coś takiego jak Jon Jones, a Jon Jones wciąż się wywija.

Ali Abdelaziz nie wierzy w sprawiedliwość systemu USADA:

Nie nienawidzę, ale też nie potrzebuje USADA. To jest fałszywka, oni są oszustami. Są goście [jak Zubaira Tukhugov]: skażony suplement, dwa lata. Inni sześć miesięcy. Jak to jest możliwe? Nie traktują wszystkich jednakowo. Myślę, że Fabricio będzie walczył w Rosji, będę z wami szczery. Potrzebuję do tego błogosławieństwa UFC. Chcę tego.

 

Źródło: MMAFighting.com