24 lutego prowadzona przez Grzegorza Szulakowskiego organizacja Solo Combat Federation zawita do Kępna. Właśnie poznaliśmy bohaterów main eventu czwartej edycji. Wystąpią w nim dobrze znany na polskiej scenie, Sylwester Miller oraz niepokonany dotychczas w zawodowstwie, Matheus Henrique Correia.

Po dwóch przegranych, doświadczonych z rąk Oleksiiego Polischucka (10-4), Sylwester Miller (10-6) miał wrócić do akcji w styczniu tego roku, podczas Cave MMA 2. Niestety, pierwotnie planowany rywal nabawił się kontuzji, a kolejny znacznie przestrzelił wymagany limit wagowy, w związku z czym na tamten moment wydawało się, iż przygotowania Polaka poszły na marne.

Zobacz także: Rywal Sylwestra Millera przestrzelił wagę przed CAVEMMA 2 – Polak nie wyjdzie do walki

Na szczęście niedługo później udało się znaleźć kolejne wyzwanie, dlatego mógł on po prostu nieco przedłużyć obóz przygotowawczy. Niebawem, bo 24 lutego, Miller zamelduje się w klatce SCF. W ramach czwartej gali tejże organizacji, skrzyżuje rękawice z 22-letnim Brazylijczykiem, Matheusem Henrique Correią (6-0). Fighterzy skonfrontują się w umownym limicie do 64 kilogramów.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @solo_combat_federation

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Nadchodząca potyczka będzie dla Correii pierwszą na europejskiej scenie MMA. Pochodzący z kraju kawy zawodnik ma na koncie sześć wygranych. Cztery z nich zdobywał poprzez decyzje sędziowskie, dwukrotnie kończył natomiast oponentów przed czasem – jednokrotnie poddając, innym razem zaś rozbijając.

Źródło: Instagram/Solo Combat Federation