Nowa droga Khabiba Nurmagomedova. Dagestańczyk kupił organizację MMA

673
Getty Images

Mistrz UFC wagi lekkiej, niepokonany Khabib Nurmagomedov nie ma zamiaru rozstawać się z MMA. Dagestańczyk kupił organizację Gorilla Fighting Championship – koszt transakcji szacowany jest na milion dolarów. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Według informacji rosyjskiego reportera, Azamata Bostanova, nazwa organizacji zostanie zmieniona na Eagle Fighting Championship. Dotychczas gale spod tego sztandaru odbywały się tylko na terenie Rosji, jednakże Khabib Nurmagomedov (29-0) ma bardzo ambitne plany i nieoficjalnie mówi się, że planuje wyruszyć do krajów Bliskiego Wschodu oraz Stanów Zjednoczonych.

Na ten moment nieznane są szczegóły dotyczące całego przedsięwzięcia. Bardzo możliwe, że jest to powiązane z wpisem, który Dagestańczyk nie tak dawno temu opublikował. Odniósł się wówczas do prezesa UFC, Dany White’a, sugerując, iż wkrótce się spotkają. Różne źródła podają, że może mieć to związek z transmisją wydarzeń organizacji, którą ten właśnie nabył. Detale mają zostać omówione na konferencji prasowej, już drugiego grudnia.

Zobacz także: Szef Rizin jest zainteresowany zakontraktowaniem Andersona Silvy

Źródło: Instagram/Azamat Bostanov