Wciąż nie wiemy, kiedy ponownie w oktagonie zobaczymy mistrza kategorii lekkiej Khabiba Nurmagomedova (27-0). Według głównego trenera AKA Javiera Mendeza najlepszą opcją jest rewanżowa walka z Conorem McGregorem (21-4), którego Khabib pokonał podczas UFC 229.

Główny trener American Kickboxing Academy, Javier Mendez w wywiadzie udzielonym dla Off The Brawl przedstawił, dlaczego uważa rewanż z Conorem za najlepszą z dostępnych opcji.

Patrzę na to bardziej jako na nagrodę pieniężną niż na sport. Z powodu tego, co stało się ostatnio ta walka przyniesie wielkie pieniądze i ogromne zainteresowanie. Nie ma nikogo w historii MMA, który mógłby zarobić takie pieniądze jakie mogą dostać Khabib i Conor za rewanżową walkę. To jest powód, dla którego chciałbym tej walki, ale Khabib może chcieć czegoś innego. Może ma na celowniku Tony’ego Fergusona. Trudno powiedzieć, bo nie wiemy jak zachowa się komisja stanu Nevada. Poczekamy na to jakie dostaną zawieszenia i kary finansowe. Ale z mojego punktu widzenia chciałbym tego rewanżu za wielkie pieniądze.

Póki co temat powrotu Khabiba Nurmagomedova jest zamknięty. Wszystko oczywiście z powodu awantury po gali UFC 229 w Las Vegas. Wymiar kary i potencjalne zawieszenie Dagestańczyk pozna ostatecznie dopiero 29 stycznia podczas kolejnego posiedzenia Stanowej Komisji Sportowej w Nevadzie.

Jeżeli do rewanżowej walki jednak dojdzie to Mendez ma już nawet upatrzone miejsce. Chodzi o stadion AT&T w Dallas, który może pomieścić 80 000 tys. ludzi.

Teraz jest na to czas. Conor jest teraz bogaty ze swoją whisky. Słyszę, że ma się świetnie i wygląda na to, że robi się z niego biznesmen. Trzeba kuć żelazo, póki gorące i zrobić to na stadionie Cowboys. To by sprzedało pay-per-view i teraz właśnie jest odpowiedni czas, aby to zrobić.

Czy chcielibyście zobaczyć rewanżowe starcie Khabib vs Conor na tak ogromnym obiekcie? A może jednak bardziej zainteresuje was starcie z Tonym Fergusonem, które cały czas czeka na swoją szansę.

źródło: bjpenn.com