Josh Thomson i John McCarthy wzięli na tapet pojedynek Jana Błachowicza z Alexem Pereirą, który zaplanowano na UFC 291 w lipcu.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

W najnowszym odcinku podcastu Weighing In związani z Bellatorem Josh Thomson i John McCarthy skomentowali wspólnie najważniejsze walki ogłoszone na UFC 291. Wśród nich znalazł się także pojedynek Jana Błachowicza z Alexem Pereirą, który doprowadzi do wyłonienia kolejnego pretendenta do pasa mistrzowskiego w dywizji półciężkiej.

Błachowicz się starzeje, ma już 41 czy 40 lat? Pereira też już nie jest młodzieniaszkiem. Ile on już ma lata? 36, a może i 37? Jakoś tak. Tu duże znaczenie ma to, ile on przybierze na wadze. Nie musi już tak mocno ciąć wagi, choć oczywiście nadal czeka go ta robota. Był naprawdę wielki w 84 kg i nadal będzie duży. Tym razem jednak może się lepiej i szybciej nawodnić, więc będzie mu łatwiej.

przyznał Thomson i dodał:

No, ale Jan… On potrafi w zapasy i pokazał to w walce z „Izzym”. I sądzę, że pójdzie w obalenie już na początku. Na pewno trochę w tej walce wytrzyma w stójce, ale nie sądzę, aby to za długo potrwało.

Na to wtrącił się „Big John”:

Nie da się za długo wytrzymać w stójce przeciwko Pereirze.

ale Josh z uśmiechem przerwał:

No co Ty mówisz – przecież Jan ma „polską siłę”!

„Big John” był jednak nieugięty:

Słuchaj, tak, jest „polska siła”, ale rzecz w tym, że ta moc jest coraz wolniejsza i wolniejsza… Dlatego [Jan] będzie musiał zejść szybko do parteru, bo tam będzie miał przewagę. Jest w tym dobry, umie utrzymać pozycję, ma dobre ground & pound. Trzeba trzymać rywala tak, aby nie był ci w stanie zrobić krzywdy. I to tyle! Niech idze w parter. Jeśli tego nie zrobi, to Alex Pereira wygra tę walkę.

zakończył McCarthy.

Co ciekawe, wielu innych specjalistów w branży przewiduje przewagę Polaka w każdej płaszczyźniej. Błachowicz jest też faworytem bukmacherów (Fortuna wskazuje aktualnie kurs 1.64 na Polaka i 2.15 na Perierę).

Zobacz także: Smith i Bisping nie mają wątpliwości, kto wygra w starciu Błachowicz – Pereira

Kto wygra na UFC 291?
×

źródło: YouTube/Weighing In