Aż trzech młodych zawodników zwróciło naszą uwagę w minionym roku, zatem wybór zwycięzcy w kategorii ODKRYCIE ROKU nie był łatwy.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Podejmując decyzję o tym, kogo InTheCage.pl wybierze ODKRYCIEM ROKU w polskim MMA, kierowaliśmy się kilkoma kryteriami. Przede wszystkim założyliśmy, że zwycięzca musi mieć na koncie trzy wygrane w minionych 12 miesiącach. Następnie rozważyliśmy, który z fighterów odniósł bardziej spektakularne sukcesy i w jakiej organizacji do tego doszło.

Biorąc to wszystko pod uwagę, postanowiliśmy przyznać ten tytuł Wiktorowi Zalewskiemu (6-0). Zawodnik WCA Fight Team zaliczył w 2023 r. trzy wygrane: pierwszą na gali CAVE MMA 2, gdzie piekielnymi łokciami rozbił Mohameda Ghalaba, a kolejne dwie w KSW. W debiucie dla największej polskiej organizacji pokonał decyzją sędziów Roberta Maciejowskiego (KSW 82), zaś na gali z numerem 86. skończył ciosami w parterze Kacpra Koziorzębskiego.

W tej kategorii postanowiliśmy również wyróżnić dwóch innych zawodników, którzy mają za sobą po 3 zwycięstwa w ubiegłym roku:

Zobacz także: WALKA ROKU – Romanowski vs Paczuski na KSW 78 [NAJ2023]