OFICJALNIE: Pojedynek na szczycie potwierdzony – Błachowicz zmierzy się z Adesanyą na UFC 259

116
Twitter/UFC

UFC nareszcie oficjalnie potwierdziło, iż szóstego marca dojdzie do konfrontacji Jana Błachowicza z Israelem Adesanyą. Na szali tego pojedynku pojawi się oczywiście tytuł czempiona dywizji półciężkiej.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Cóż to będzie za gala! Wszystkie wcześniejsze doniesienia medialne okazały się prawdziwe i oprócz starcia Jana Błachowicza (27-8) z Israelem Adesanyą (20-0), na UFC 259 dojdzie także do dwóch innych, mistrzowskich pojedynków – Petr Yan (15-1) vs. Aljamain Sterling (19-3) oraz Amanda Nunes (20-4) vs. Megan Anderson (10-4).

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez ufc (@ufc)

Trzy mistrzowskie boje podczas jednego wydarzenia to naprawdę rzadkość. Dodatkowo fakt, iż w jednym z nich udział weźmie nasz krajan, sprawia, że nie można tego przegapić. Dla „Cieszyńskiego Księcia” będzie to pierwsza obrona tytułu, który wywalczył we wrześniu zeszłego roku, gdy na gali z numerem 253, już w drugiej rundzie posłał na deski Amerykanina, Dominicka Reyesa (12-2).

Mistrz niedawno udzielił wywiadu naszemu portalowi, w którym poruszona została m.in. kwestia jego najbliższego oponenta.

Zobacz także: Jan Błachowicz – Adesanya | Sportowiec Roku | Jan Junior | Cyberpunk | Morsowanie [WYWIAD]

Źródło: Instagram/UFC