OFICJALNIE: Jan Błachowicz vs. Nikita Krylov na gali UFC w Moskwie!

źródło: Twitter/UFC

A zatem to już pewne! W ubiegłym tygodniu donosiliśmy o zakulisowych pogłoskach dotyczących starcia naszego najlepszego półciężkiego z powracającym do UFC groźnym Ukraińcem.

Dla jednych walka pozbawiona sensu, bo nie może dać Jankowi awansu w rankingu dywizji (przypomnijmy, że obecnie Błachowicz znajduje się na wysokim 4. miejscu), a ewentualna przegrana może tylko zaszkodzić. Da innych – wielka szansa na pokazanie, że miejsce Jana jest wśród najlepszych w jego wadze, bo Nikita Krylov uznawany jest za ogromny talent i bardzo mocnego zawodnika.

Jakie nie byłoby nasze zdanie na temat tej walki, informacja potwierdzająca, że do starcia dojdzie 15 września w Moskwie, właśnie ukazała się na oficjalnych kanałach UFC w mediach społecznościowych:

 

Nikita Krylov (24-5) po porażce z Mishą Cirkunovem (13-4) rozstał się z UFC, a następnie trafił do Fight Night Global, gdzie stoczył trzy walki. W ostatnim pojedynku zdobył pas mistrzowski pokonując Fabio Maldonado.

Jan Błachowicz (22-7) sukcesywnie i w pięknym stylu pnie się w górę dywizji. Jano wrócił na ścieżkę zwycięstw w Gdańsku, w październiku ubiegłego roku, pokonując efektownie Devina Clarka. Następnie w grudniowej walce z Jaredem Cannonierem zwyciężył przez decyzję i powtórzył ten sukces w rewanżowym starciu z Jimim Manuwą, odgrywając się za przegraną w 2015 roku.

 

źródło: Twitter