Abdulmanap Nurmagomedov- ojciec mistrza kategorii lekkiej UFC, Khabiba Nurmagomedova (28-0) przyznaje w wywiadzie dla Tass.ru, że jego syn zakończy karierę po 30 stoczonych walkach.

Nurmagomedov ostatnio dołożył kolejną zwycięską walkę do swojego nieskazitelnego rekordu. Podczas UFC 242 w Abu Dhabi poddał tymczasowego championa Dustina Poiriera. Wszyscy zastanawiają się czy istnieje w ogóle zawodnik, który jest w stanie zagrozić Dagestańczykowi. Wśród potencjalnych przeciwników wymieniani są Georges St-Pierre, Tony Ferguson, a nawet mówi się o rewanżu z Conorem McGregorem.

Kiedy my zastanawiamy się ile jeszcze jest walk przed mistrzem kategorii lekkiej, jego ojciec w wywiadzie zapewnia, że Khabibowi wystarczy rekord 30-0.

Khabibowi wystarczy 30-0, nic więcej.

Abdulmanap wspomniał również, że ostatnią walkę chcieliby stoczyć na gali w Moskwie.

Jeśli chodzi o jego ostatnią walkę, to oczywiście chcielibyśmy, aby ostatnia obrona tytułu odbyła się w Moskwie.

Póki co czekamy na ogłoszenie kolejnej walki mistrza. Według menadżera Khabia- Ali Abdelaziza, to Georges St-Pierre jest następny w kolejce do walki z Nurmagomedovem. Jednak w kategorii lekkiej na swoją szansę czeka również Tony Ferguson. Jeśli przyjmiemy, że to co mówi Abdulmanap jest prawdą, to ktoś z dwójki McGregor, Ferguson nie doczeka się walki z Khabibem Nurmagomedovem.

źródło: bjpenn.com