W jednej z głównych walk UFC Vegas 72 udział weźmie nasz rodak, Michał Oleksiejczuk. Czeka go nie lada wyzwanie – pyskaty, ale też skuteczny w klatce Brazylijczyk. Który z nich będzie górą? Oto nasze typowanie!

Zgarnij BONUS od Fortuny dla fanów MMA: 3x zakład bez ryzyka na start!

Grzegorz: Michał Oleksiejczuk podejmie groźnego grapplera w osobie Caio Borralho. Nie ulega żadnej wątpliwości, że Brazylijczyk nie będzie chciał się bić z Polakiem w stójce, dlatego jest to świetna okazja, aby przetestować poczyniony progres w zapasach pod okiem Andrzeja Kościelskiego.
Borralho był już przez poznański sztab rozpracowywany, bowiem mierzył się niedawno z Muradovem, który także trenuje w Ankosie. Walka ta pokazała, że Brazylijczyk nie słynie z żelaznej kondycji, ale jest bardzo konsekwentny w działaniu. Nieustannie wywiera presję, prze do przodu i szuka możlwiości przeniesienia walki na matę, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja. Oleksiejczuk musi zatem być czujny przez całą walkę, gdyż kontrola zawodnika z Brazylii także jest niezła. Michał jeszcze za czasów trenowania w Warszawie, dobrze wstawał z parteru. Dlatego niewykluczone, że jedno skuteczne obalenie na rundę nie wystarczy i nie powinniśmy od razu stawiać na nim krzyżyka, jeśli nie wybroni wszystkich prób obaleń ze strony Borralho.
Mam sporą zagwozdkę, typując to starcie, gdyż naprawdę ciężko jest ocenić, jak bardzo rozwinął się Michał. Był w prawdzie na macie w swojej ostatniej walce, jednak klasa rywala jest nieporównywalna. Tam, sprawnie się jednak uporał z zapędami zapaśniczymi swojego oponenta, czy tak samo będzie tutaj? Naprawdę ciężko rzec. Ta walka to tak naprawdę rzut monetą, bo to typowe zestawienie grapplera ze stójkowiczem. Zaryzykuję jednak i uwierzę sztabowi Michała, że progres w zapasach jest spory i ostatecznie, nieznacznie postawię na niego. Nie drgnie mi jednak brew, jeśli Borralho będzie w stanie „przeleżeć” Oleksiejczuka, nie dając mu rozwinąć skrzydeł w stójce i w ten sposób wygra decyzją. Uważam, że „Husarz” będzie skuteczniejszy w stójce, będzie sprawnie bronił zejść zapaśniczych i – jeśli mu się nie uda – powróci do stójki, tam obijając swojego rywala, przekonując skuteczną pracą ciosami sędziów, aby to jemu zapisali zwycięstwo. Mój typ: Michał Oleksiejczuk przez decyzję.

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Oleksiejczuk: 3.53
Borralho: 1.30

Kto zwycięży na UFC Vegas 72?
×

Jeśli chcesz obstawić pojedynki zbliżającej się gali UFC lub innych wydarzeń MMA, zajrzyj koniecznie TUTAJ lub kliknij w banner poniżej.