Szykuje się kolejna elektryzująca walka na londyńską galę UFC 286? Mateusz Gamrot wyraził chęć skrzyżowania rękawic wraz z byłym mistrzem z Brazylii – Rafaelem dos Anjosem!

Mateusz Gamrot (21-2) od jakiegoś czasu podejmuje się prób znalezienia odpowiedniego oponenta. Robi to głównie w przestrzeni internetowej, gdzie nieustannie zwraca się do poszczególnych fighterów. Po faisku dotyczącym ewentualnej konfrontacji z Michaelem Chandlerem (23-8), upatrzył sobie już nowy cel.

Zobacz także: Michael Chandler nie dla Gamrota? „Iron” planuje występ w wadze półśredniej

Mający na koncie blisko 50. zawodowych startów, doświadczony Rafael dos Anjos (32-14), wyraził chęć wystąpienia na UFC 286. Wydarzenie to będzie miało miejsce 18 marca w londyńskiej O2 Arenie. Wobec takowej postawy Brazylijczyka bierny nie pozostał natomiast nasz rodak – „Gamer”, który szybko mu odpowiedział.

„Brzmi świetnie!”

skomentował krótko.

Reprezentujący barwy Czerwonego Smoka oraz American Top Team Polak, po raz ostatni wchodził do oktagonu UFC w październiku minionego roku. Stanął wówczas w szranki z Beneilem Dariushem (22-4-1), jednakże finalnie musiał uznać wyższość przeciwnika, jednogłośnie przegrywając na kartach sędziowskich. Porażka ta przerwała jednocześnie jego wcześniejszą serię czterech triumfów. Aktualnie zajmuje siódmą lokatę w rankingu wagi lekkiej.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Dos Anjos natomiast swój ostatni pojedynek stoczył w grudniu. Zmierzył się wtedy w limicie wagi półśredniej z Bryanem Barbereną (18-9), pokonując go przed końcem drugiej odsłony. Wrócił tym samym na właściwe tory po wcześniejszej przegranej, doświadczonej z rąk swojego imiennika – Rafaela Fizieva (12-1). Brazylijczyk na ten moment zajmuje w klasyfikacji sąsiednią lokatę z Gamrotem.

Źródło: Twitter/Mateusz Gamrot