Kleber Koike Erbst skrzyżował rękawice z Patricio Pitbullem. Były mistrz KSW, a obecnie czempion wagi piórkowej RIZIN, uległ na punkty swojemu odpowiednikowi z Bellatora po dość zachowawczej walce.

Pierwsze sekundy walki spokojne, Kleber kopie high’a, potem fronty, Pitbull zapędza go w narożnik, Koike idzie po nogę, ale Patricio wychodzi z tego cało. W stójce ponownie Kleber buduje dystans frontami, ale jest rogu, Pitbull szuka szansy na ubicie, a w pewnym momencie sam obala za nogę rywala i spuszcza na niego ciosy z góry. Kleber daje radę wykręcić się i wstaje. Były mistrz KS niemal cały czas znajduje się w narożniku, a Pitbull poluje. Walka nie jest zbyt efektowna. Kleber wyraźnie nie chce dopuścić przeciwnika zbyt blisko, znając jego piekielną siłę ciosu. W ostatniej minucie Particio rusza mocniej z kombinacją ciosów. Koike wchodzi w klincz, szuka okazji do obalenia, ale bezskutecznie. Po chwili walki na środku Kleber przewraca Pitbulla, ale ten pięknie się wykręca i błyskawicznie wraca do pionu.

Sprawdź kompletne wyniki RIZIN 40!

Druga runda zaczyna się jak pierwsza – Koike buduje dystans, Patricio jest dość wolny, wyczekujący. Kopnięcia stopujące w wykonaniu Klebera i zapędzanie do narożnika przez Pitbulla – powtórka z pierwszej odsłony. W końcu Patricio zaczyna kopać. Kilka mocnych low kicków przestawia rywala. To zawodnik Bellatora dominuje w tej rundzie – jest skuteczniejszy, ciosy dochodzą celu i robią wrażenie na przeciwniku. Koike próbuje zamachowych uderzeń, po których ucieka z zasięgu rywala. Nie jest w tym jednak zbyt efektywny.

Trzecią rundę Koike zaczyna od obalenia – idzie po nogi i ściąga na siebie Pitbulla. Ten dość szybko wstaje, ale Kleber pozostaje na plecach. Patricio okopuje przeciwnika. Sędzia czai się obok z intencją podniesienia Klebera z maty. I tak przez minutę… Po powrocie do stójki Kleber łapie klincz i obala ponownie. Pitbull na plecach przez kilkanaście sekund, ale wstaje. I znów obalenie, ale to Patricio trafia na górę. W parterze szuka okazji do obijania głowy mistrza RIZIN, potem próbuje złapać jego głowę, następnie podnosi się i znów spada z uderzeniami. Sędzia podnosi obu na ostatnie 10 sekund walki.

Sędziowie jednogłośnie zdecydowali o wygranej mistrza Bellatora.

Materiał powstał we współpracy z partnerem