Piotr Hallmann będzie trenował weteranów podczas trzeciej odsłony „Projektu Wojownik”

źródło: materiały prasowe Projektu Wojownik

Były zawodnik organizacji UFC, absolwent Akademii Marynarki Wojennej i Akademii Wychowania Fizycznego Piotr „Płetwal” Hallmann będzie trenował weteranów podczas trzeciej odsłony „Projektu Wojownik”. Tym razem misjonarze spotkają się 10 i 11 lipca w Gdyni. 

Gdańszczanin na co dzień trenuje w trójmieście. Przygodę ze sportami walki rozpoczął od treningów karate i capoeiry. Niemniej jednak największe sukcesy i wygrane odnosił w Mieszanych Sztukach Walki. Podczas kontraktu z największą na świecie federacją Ultimate Fighthing Championship 2-krotnie swoimi walkami zdobył najlepszy występ gali, raz najlepsze poddanie wieczoru. Zdobywca tytułów mistrzowskich wagi lekkiej federacji WFC i Celtic Gladiator. Przez 2 lata ćwiczył pod okiem Roberto Flamingo, trenera z którym legenda UFC Alistair Overeem zdobył tytuł mistrza K-1 i Strikeforce. Trenował w wielu najlepszych klubach w Stanach Zjednoczonych i Tajlandii. Jest oficerem rezerwy Wojska Polskiego, a dziś rozpoczyna służbę w Policji.

Kiedy otrzymał propozycję wsparcia Projektu Wojownik bez zastanowienia odparł, że chce się przyłączyć.

Żołnierzem jest się całe życie. Jestem pełen podziwu i szacunku dla moich kolegów, którzy walczyli poza granicami kraju. To wyjątkowi ludzie, którzy niejednokrotnie poświęcili swoje życie i zdrowie dla Polski. Jestem zaszczycony, że będę mógł w jakiś sposób im pomóc, podzielić się swoją wiedzą i spędzić wspólny czas z weteranami. To również wielkie doświadczenie dla mnie.

zaznacza zawodnik.

W zajęciach, które odbędą się w Akademii Marynarki Wojennej weźmie udział kilkudziesięciu weteranów misji poza granicami kraju oraz instruktorzy sportów walki z jednostek wojskowych Sił Zbrojnych RP. Podobnie jak podczas poprzednich edycji wspierać ćwiczących będzie trener i zawodnik MMA ppor. Filip Bątkowski z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

 

Informacja prasowa