Polacy wśród nominowanych na World MMA Awards

262
źródło: wp.pl, ufc.com

Magazyn „Fighters Only” ogłosił kolejną edycję plebiscytu World MMA Awards. Ceremonia wręczenia nagród prawdopodobnie będzie miała miejsce w październiku. Wśród nominacji znalazły się również polskie akcenty.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Była mistrzyni dywizji słomkowej – Joanna Jędrzejczyk, za pojedynek z Weili Zhang, który odbył się na gali UFC 248, została wyróżniona w „Walka Roku”. Ogromny gracz na europejskim rynku – KSW znalazło się na liście obok takich federacji, jak UFC, Bellator, One Championship, czy PFL w „Organizacja Roku”. Współwłaściciel polskiego giganta, Martin Lewandowski także został doceniony i pojawił się wśród nominowanych w kategorii „Szef Roku”.

Poniżej przedstawiamy pełną listę nominacji:

„Zawodnik Roku”, im. Charlesa „Maska” Lewisa

Henry Cejudo
Israel Adesanya
Justin Gaethje
Jorge Masvidal
Douglas Lima

„Zawodniczka Roku”

Valentina Shevchenko
Zhang Weili
Kayla Harrison
Cris Cyborg
Amanda Nunes

„Odkrycie Roku”

Zhang Weili
Alexander Volkanovski
Gilbert Burns
Jorge Masvidal
Petr Yan

„Międzynarodowy Zawodnik Roku”

Zhang Weili
Kamaru Usman
Israel Adesanya
Valentina Shevchenko
Aung La N Sang

„Walka Roku”

Zhang Weili vs. Joanna Jedrzejczyk (UFC 248)
Kamaru Usman vs. Colby Covington (UFC 245)
Israel Adesanya vs. Kelvin Gastelum (UFC 236)
Dustin Poirier vs. Dan Hooker (UFC on ESPN 12)
Josh Emmett vs. Shane Burgos (UFC on ESPN 11)

„Nokaut Roku”

Jorge Masvidal vs. Ben Askren (UFC 239)
Cody Garbrandt vs. Raphael Assuncao (UFC 250)
Anthony Pettis vs. Stephen Thompson (UFC on ESPN 6)
Sean O’Malley vs. Eddie Wineland (UFC 250)
Douglas Lima vs. Michael Page (Bellator 221)

„Poddanie Roku”

Brent Primus vs. Tim Wilde (Bellator Europe 2)
Bryce Mitchell vs. Matt Sayles (UFC on ESPN 7)
Aviv Gozali vs. Eduard Muravitsky (Bellator 225)
Demian Maia vs. Ben Askren (UFC on ESPN+ 20)
Misha Cirkunov vs. Jimmy Crute (UFC on ESPN+ 16)

„Powrót Roku”

Stipe Miocic vs. Daniel Cormier (UFC 241)
Eddie Alvarez vs. Eduard Flayang (ONE Championship 99)
Jairzinho Rozenstruik vs. Alistair Overeem (UFC on ESPN 7)
Peter Queally vs. Ryan Scope (Bellator Europe 4)
Cody Garbrandt (kariera)

„Zaskoczenie Roku”

Alexander Volkanovski vs. Max Holloway (UFC 245)
Henry Corrales vs. Aaron Pico (Bellator 214)
Khama Worthy vs. Devonte Smith (UFC 241)
Kai Asakura vs. Kyoji Horiguchi (Rizin FF 18)
Timofey Nastyukhin vs. Eddie Alvarez (ONE Championship 92)

„Główny Trener Roku”, im. Shawna Tompkinsa

Eugene Bareman
Sayif Saud
Mike Brown
Trevor Wittman
Eric Albarracin

„Trener roku”

Andre Hicks (siła i kondycja)
Sunz Singh (siła i kondycja)
George Lockhart (odżywianie)
Bo Sandoval (siła i kondycja)
Phil Daru (siła i kondycja)

„Klub Roku”

Fortis MMA
Elevation Fight Team
Sanford MMA
American Top Team
American Kickboxing Academy

„Sędzia Roku”

Herb Dean
Jason Herzog
Mike Beltran
Frank Trigg
Marc Goddard

„Ring Girl Roku”

Carly Baker
Jhenny Andrade
Louise McKie
Brittany Palmer
Mercedes Terell

„Szef Roku”

Dana White (UFC)
Densign White (IMMAF)
Martin Lewandowski (KSW)
Nobuyuki Sakakibara (Rizin FF)
Scott Coker (Bellator)

„Organizacja Roku”

PFL
KSW
ONE Championship
Bellator
UFC

„Osobowość Roku”

Jon Anik
Chael Sonnen
John McCarthy
The Schmo
Joe Rogan

„Analityk Roku”

Robin Black
Michael Bisping
Paul Felder
Daniel Cormier
Dan Hardy

„Najlepszy Program o MMA”

Ariel Helwani’s MMA Show
JRE MMA Show
UFC Embedded
Dana White’s Contender Series
Anatomy Of A Fighter

„Medium Roku”

Sherdog
ESPN
MMA Junkie
The Mac Life
The Athletic

„Dziennikarz Roku”

John Morgan
Mike Bohn
Brett Okamoto
Ariel Helwani
Gareth Davies

„Duch Wojownika”

Dustin Poirier (Good Fight Foundation)
Justin Wren (Fight for the Forgotten)
Robbie Lawler (reakcja na przegraną)
Conor McGregor (dotacja na rzecz walki z koronawirusem)
Walt Harris (powrót do walk po stracie córki)

Głosy możecie oddawać tutaj.

Źródło: worldmmaawards.com