21 października w Rio de Janeiro odbędzie się pierwsza w historii gala ACB w Brazylii, a właściwie będzie to pierwsza gala tej organizacji także w Ameryce Południowej. To już czwarty kontynent, na którym będzie miało miejsce wydarzenie pod szyldem ACB.

Nieoficjalnie ogłoszono także dwa pierwsze pojedynki, które odbędą się na tej gali. Są to walki:
205 lbs: Daniel Sarafian (10-6) vs Carlos Eduardo (16-4) – walka wieczoru
155 lbs: Leandro Silva (20-6-1, 1NC) vs Islam Makoev (8-1-1)

Sarafian jeszcze w zeszłym roku był zawodnikiem UFC, lecz jego występy pod banderą amerykańskiego potentata nie były wysokich lotów. Z sześciu walk wygrał tylko dwie i musiał się pożegnać z tą federacją. Następnie stoczył walkę w LFA, gdzie wygrał jednogłośnie na punkty z Jamesem Austenem Heidlagem.
Eduardo wydaje się być w lepszej formie, lecz też nie jest to zawodnik z najwyższej półki. Znajduje się obecnie na fali pięciu zwycięstw, z czego dwie ostatnie stoczył w M-1 Global. Miał także swój epizod w Bellatorze. Walczył tam trzykrotnie, ale tylko raz wyszedł z klatki z tarczą.

Silva, tak jak i wspomniany już Sarafian, walczył dla najlepszej organizacji świata. W której stoczył osiem starć (3-4, 1NC). W swojej karierze wygrywał m.in. z Patem Healym czy Efrainem Escudero. W ACB walczył do tej pory dwukrotnie (1-1).
Makoev, to bardzo ciekawy zawodnik i świetny grappler. Siedem ze swoich ośmiu zwycięstw skończył przez poddanie, a jedyną porażkę zaliczył z obecnym mistrzem wagi lekkiej ACB – Abdulem-Azizem Abdulvakhabovem. Nie przegrał pięciu ostatnich pojedynków, a w ostatniej poddał w 2 rundzie Adriana Zielińskiego.

 

źródło: twitter.com/guicruzzz