Tym razem w przeglądzie 4 duże wydarzenia MMA, ale także sporo dobrych walk na nieco mniej znanych eventów.

 Noc z czwartku na piątek od 1:00
PFL 2021 #4

Już dziś w nocy odbędzie się gala PFL 4, która miała przynieść ostateczne rozstrzygnięcia w kategorii piórkowej oraz lekkiej. Cały ten sezon okraszony jest jednak mnóstwem zmian w rozpiskach. Nie inaczej było tym razem. Lance Palmer i Movlid Khaybulaev zostali przeniesieni na galę, która odbędzie się 25 czerwca. Ich pierwotni rywale, czyli Jesse Stirn i Sheymon Moraes zmierzą się ze sobą. Natan Schulte miał walczyć z Mihkailem Odintsovem, potem Raushem Manfio, a finalnie zawalczy z Alexem Martinezem. Wynika to z faktu, że Odintsov się wycofał, a Anthony Pettis, który miał walczyć z Martinezem, również został przeniesiony i zestawiono go, także 25 czerwca z Manfio.
Mimo to gala zapowiada się o tyle pasjonująco, że mamy aż 4 zawodników, którzy wchodzą do rywalizacji dopiero od drugiej kolejki. Jest to Arman Ospanov – niezwykle efektownie walczący Kazach, który zmierzy się z Chrisem Wadem. Do klatki wejdzie także były zawodnik UFC – Oliver Aubin-Mercier, który spróbuje pokrzyżować plany naszego Marcina Helda na awans do czołowej czwórki. Oprócz tego zadebiutuje Bobby Moffett i Jesse Stirn. Takie wejścia w ostatniej chwili burzą koncepcję turnieju, ale wprowadzają nutkę niepewności. Przystępując do turnieju z zerowym dorobkiem punktowym można spodziewać się, że będzie jeszcze większe polowanie na zakończenie walki przed czasem w celu uzyskania szansy na przejście dalej.
W podbramkowej sytuacji znajduje się dwukrotny mistrz turnieju z ubiegłych lat. Natan Schulte, który został rozpracowany przez Marcina Helda potrzebuje szybkiego skończenia w walce z Martinezem, aby jeszcze liczyć się w grze o awans. Ponadto w zawodowym MMA zadebiutuje wybitna bokserka Claressa Shields w starciu z Brittney Elkin
Link do pełnej karty

Transmisja od 1:00 na TVP Sport i https://sport.tvp.pl/

PIĄTEK 18:15
ACA 124

W piątek ACA uraczy kibiców rozpiską może nieopiewającą w najsilniejsze nazwiska organizacji, ale ACA to gwarancja wysokiego poziomu w klatce bez względu na rozpiskę. W walce wieczoru zawalczy ikona rosyjskiej sceny, 45-letni Vener Galiev z Herdesonem Batistą, który w ostatniej walce nie dał najmniejszych szans Łukaszowi Koperze. Niezwykle ekscytująco zapowiada się również debiut Pavla Gordeeva – doświadczonego lekkiego z przeszłością w M1, RCC. Można żałować, że nie sięgnęło po niego KSW, bo byłby topowym graczem z dużą szansą na pas, ale w ACA też powinien sobie dobrze radzić. Do klatki wejdzie, także Murad Kalamov, który jest związany z organizacją od czasów ACB i pierwszej zawodowej walki, a ma ich na koncie już 14. Stanie on naprzeciwko Waltera Pereiry Juniora.
Link do pełnej karty

Gala dostępna w PPV za 10 zł na stronie https://www.aca-mma.com/pl/tournamentnext/galiev-vs-batista-hwyDNW08_152

Noc z piątku na sobotę karta wstępna od 0:00, karta główna od 3:00
Bellator 260

Organizacja Scotta Cokera po krótkiej przerwie wraca z prawdziwym przytupem. Dwa główne dania wydarzenia zapowiadają się wprost bajecznie. Stawką walki wieczoru będzie pas kategorii półśredniej. Douglas Lima po nieudanej próbie zdobycia pasa wagi średniej spróbuje obronić swój tytuł stając w szranki z niepokonanym Yaroslavem Amosovem. Jest to starcie, które swobodnie mogłoby się odbyć na karcie głównej numerowanej gali UFC. Tuż przed tą walką w umownym limicie do 175 funtów spotkają się ikoniczny już Paul „Semtex” Daley z przejawiającym mistrzowskie aspiracje Jasonem Jacksonem. Ciekawie zapowiadają się także debiuty niepokonanych : Levana Chokheli’ego oraz Justina Gonzalesa.

Link do karty

Transmisja: karta wstępna od 0:00 na kanale youtube Bellatora, karta główna od 3:00 na sport.tvp.pl

Noc z soboty na niedzielę
UFC 263
karta przedwstępna od 00:00 (UFC Fight Pass, eFortuna.pl),
karta wstępna od 02:00 (UFC Fight Pass, eFortuna.pl),
karta główna od 04:00 (UFC Fight Pass, eFortuna.pl, Polsat Sport)

Kolejne numerowane wydarzenie największej organizacji świata wygląda obiecująco. Dwie walki mistrzowskie: w kategorii średniej – Israel Adesanya vs. Marvin Vettori oraz w muszej, gdzie dojdzie do rewanżowego starcia Deivesona Figueiredo z Brandonem Moreno, którzy na UFC 256 dali prawdziwy 5-rundowy spektakl zakończony remisem. Zobaczymy też wyjątkową, bo 5-rundową walkę, której stawką nie jest pas i nie jest ona walką wieczoru. Nate Diaz powróci po katastrofalnym występie z Jorge Masvidalem i zmierzy się z Leonem Edwardsem. Do klatki wejdzie także legendarny Demian Maia, który zawalczy z Belalem Muhammadem. Ozdobą karty wstępnej powinna być walka Hakeema Dawodu z Movsarem Evloevem.

Link do karty

Ciekawe walki, których warto poszukać na youtube kilka dni po zakończeniu gal –
OFC 5 – Sharaf Davlatmurodov vs. Kleber Silva, walka o pas kategorii półśredniej Daniil Prikaza vs. Maksim Grabovich

EFC 86 – walka o pas kategorii piórkowej Igeu Kabesa vs. Reinaldo Ekson

Megdan Fighting 9 – Antonio Silva vs. Quentin Domingos, Nikola Joksovic vs. Marko Vardjan

RCC: Intro 13 – Boris Medvedev vs. Sergey Yaskovets, Samuil Shelest vs. Ilya Kireev

Rizin 28 – walka o pas kategorii lekkiej Tofiq Musayev vs. Roberto de Souza, Mikuru Asakura vs. Kleber Koike Erbst,  Kai Asakura vs. Shooto Watanabe