Poza niespecjalnie wyróżniającą się kartą numerowanego UFC 293 doświadczymy w tym tygodniu ciekawych starć w DWCS i łączonej gali na francuskiej ziemi. 

Noc z wtorku na środę
DWCS 2023 #5

Docieramy do półmetka tegorocznego sezonu Contendera. Mamy tu mistrza LFA Bruno Lopesa, dominatora dywizji koguciej w BFL – Serhiy’a Sidey’a oraz ledwie 21-letniego a już legitymującego się rekordem 11-0 Kevina Vallejosa, który jak na Argentyńczyka przystało wywodzi się z gal Samurai Fight House. Klasycznie spora liczba Brazylijczyków. Zainteresowanie może też wzbudzić efektownie walczący Afrykaner Chad Hanekom.

Transmisja: UFC Fight Pass

Czwartek 18:30
Brave CF 74 x Hexagonne MMA 11

Organizacja Brave przyzwyczaiła do szeroko zakrojonych współprac z różnymi mniejszymi graczami. Potrafili dogadać się z niemieckim NFC, włoskim Golden Cage a teraz z francuskim Hexagonem na wspólną organizację gali łącząc siły. Wystąpi znany z PFL czy XFN Yiles Djiroun, którzy zmierzy się z byłym mistrzem Brave Lucasem Martinsem. Sporo niepokonanych zawodników jak Vladislav Rudnev, Levy Carriel czy Ali Guliev. Dojdzie do starcia o pas kategorii średniej organizacji Hexagone. Laid Zerhouni stanie w szranki z Alessandro Macedo.

Transmisja: DAZN

Noc z soboty na niedzielę 0:00
UFC 293

Daniem głównym numerowanego UFC w Sydney będzie potyczka Israela Adesanyi z Seanem Stricklandem. Nie da się ukryć, że większe emocje niż to co wydarzy się w klatce budzi cała otoczka i medialne wydarzenia z udziałem panów. W klatce bowiem trudno spodziewać się czegoś innego niż dominacja Nigeryjczyka. Na ścieżkę zwycięstw spróbuje wrócić Tai Tuivasa a kolejną nadzieję na mistrzowskie rozgrywki ma zamiar rozpalić Alexander Volkov. Starcia w wadze półciężkiej z udziałem Tysona Pedro i Carlosa Ulberga zwiastują efektowne skończenia.

Transmisja: UFC Fight Pass (00:30), Polsat Sport (04:00)

Ciekawe pojedynki z innych gal:

Cage Warriors 159:
135 lb: Wilson Reis (27-12) vs. Trevin Jones (13-10)

Alash Pride 89:
155 lb: Karshyga Dautbek (12-3) vs. Diego Brandao (28-20)

Eternal MMA 78:
185 lb: Mat Myers vs. Brogan Anderson (15-3)  – walka o pas mistrzowski
170 lb: Joseph Luciano vs. Matt Valle (12-2) – walka o pas mistrzowski