Ten tydzień można śmiało określić jako ciszę przed burzą. Niewiele się dzieje, wszystko skupione na amerykańskiej ziemi. 

Noc z piątku na sobotę
LFA 174

Po nieudanej przygodzie na DWCS mistrz dywizji lekkiej JaCobi Jones powraca do Legacy Fighting Alliance by bronić wywalczonego w maju ubiegłego roku tytułu. Na jego drodze stanie Kegan Gennrich niesiony passą 4 zwycięstw z rzędu pod szyldem LFA. Na uwagę zasługuje też starcie Quanga Le z Codym Petersonem, konfrontacja ciężkich będących na początku swojej drogi : Stevena Asplunda z Billym Ray’em Vazquezem oraz kolejny pojedynek Kendry Mcintyre.

Transmisja: UFC Fight Pass

Sobota 22:00
UFC Vegas 84

Pierwsza gala UFC w 2024 może nie powala nazwiskami, ale jest tak zestawiona, że możemy spodziewać się sporej liczby widowiskowych starć. W walce wieczoru dojdzie do rewanżu Magomeda Ankalaeva  z Johnnym Walkerem. Pierwsza walka zakończona przez NC pozostawiła duży niedosyt i zgrzyt między zawodnikami. Ja osobiście najbardziej czekam na konfrontację Farida Basharata z Taylorem Lapilusem. Francuz jest niezwykle uznanym kogucim w skali europejskiej jak i światowej i potyczka z robiącym furorę Afgańczykiem zapowiada się pasjonująco. Przejawiający mistrzowskie aspiracje Manel Kape spróbuje udowodnić Matheusowi Nicolau swoją wyższość. Po ich pierwszym boju, wygranym splitem przez Brazylijczyka wielu ekspertów i obserwatorów twierdziło, że to Kape powinien zwyciężyć. Mrugać nie należy też przy walce Brunno Ferreiry z Philem Hawesem. Wielu ostrzy sobie zęby na wejście do UFC Toma Nolana, który genialnie zaprezentował się na DWCS.

Cała karta

Transmisja: karta wstępna od 22:00 (UFC Fight Pass, eFortuna.pl),
karta główna od 01:00 (UFC Fight Pass, eFortuna.pl, Polsat Sport).

Interesujące pojedynki z innych gal:

KOF 3:
155: Yiles Djiroun (20-8) vs. Jason Ponet (24-15-1)
155 lb: Axel Alfandari (0-0) vs. Marcio Martins (0-1) – z racji na to iż Alfandari jest topowym amatorem francuskim i warto śledzić jego karierę.