Ten weekend ze sportami walki upłynie pod znakiem rywalizacji Bellatora z UFC. Rzadko się zdarza, aby organizowali gale tego samego dnia, w tych samych godzinach. Tym razem jest inaczej i trzeba przyznać, że na papierze Bellator wygrywa tę rywalizację w przedbiegach.

Noc z soboty na niedzielę 0:00
UFC Vegas 33

Karta UFC zdecydowanie nie rozpieszcza swoją ekskluzywnością. Główna konfrontacja Seana Stricklanca z Uriahem Hallem wydaje się interesująca, ale poza tym jest naprawdę ubogo. Kilku perspektywicznych zawodników jak Collin Anglin, Melsik Baghdasaryan czy Orion Cosce, ale obecność zawodników takich jak Jason Witt czy Zarrukh Adashev w karcie głównej nie powinna zadowalać nawet tych bardziej wtajemniczonych kibiców.

Link do karty
Transmisja: karta wstępna od 00:00 (UFC Fight Pass, eFortuna.pl),
karta główna od 03:00 (UFC Fight Pass, eFortuna.pl, Polsat Sport)

Noc z soboty na niedzielę 1:00
Bellator 263

Organizacja Scotta Cokera wytacza potężne działa i jedną z najmocniejszych kart w historii organizacji. Walką wieczoru gali z numerem 263 będzie pojedynek podwójnego mistrza i dominatora dywizji piórkowej Patricio Pitbulla z fenomenalnym „Najemnikiem” w osobie niepokonanego AJ-a McKee. Dla wielu jest to najbardziej wyczekiwana walka w tym roku, nie tylko w Bellatorze, ale globalnie. Kolorytu dodaje także napięcie i niechęć między zawodnikami, którzy dali jej upust na konferencji prasowej. Świetnie zapowiada się też potyczka byłego mistrza Cage Warriors i zawodnika UFC Madsa Burnella z byłym pretendentem do pasa Bellatora Emmanuelem Sanchezem. Wiele należy sobie obiecywać po walce debiutującego w organizacji byłego zawodnika organizacji takich jak PFL, Fight Night Global czy UAE Warriors Islama Mamedova, który skrzyżuje rękawice z wybitnym parterowcem i byłym mistrzem Bellatora w dywizji lekkiej Brentem Primusem. Kolejny pojedynek stoczy też kuzyn Khabiba – Usman Nurmagomedov, a debiuty zaliczą Gadzhi Rabadanov i Khasan Magomedsharipov. 

Cała karta
Transmisja: karta wstępna od 01:00 na Youtube Bellatora
od 04:00 karta główna na Showtime
od 1:00 na sport.tvp.pl 

Niedziela 18:00
Brave CF 52

Najprężniej rozwijająca się organizacja świata kontynuuje podbój zagranicznych rynków. Tym razem gala włoska we współpracy z The Golden Cage. Niestety rozpiska została nieco przerzedzona przez wypadnięcia zawodników, ale wciąż można tam zobaczyć sporo naprawdę wysokiej klasy fighterów. Tym bardziej po ciężkiej nocy z Bellatorem i UFC dawka dobrego MMA o godzinie 18  w niedzielę powinna przypaść do gustu kibicom. Galę zwieńczy rozwiązanie się sprawy pasa dywizji półciężkiej. Pałający do siebie wręcz nienawiścią Mohamed „L’ambiance” Said Maalem i mistrz kategorii średniej Mohammad Fakhreddine w końcu wyjaśnią między sobą animozje i zakończą bezkrólewie. Panowie mieli już walczyć na edycji 50-tej, ale Fakhreddine wypadł tuż przed walką, co tylko zaogniło konflikt. Należy zwrócić uwagę na jednego z najlepszych europejskich półśrednich Abdoula Abdouragimova, weterana Valeriu Mirceę czy 21-letnią gwiazdę Mochameda Machaeva debiutującego w wadze koguciej. 

Cała karta
Transmisja : bravecftv.com (za darmo po rejestracji i zalogowaniu)

Pozostałe pojedynki, których warto poszukać na YT lub UFC Fight Pass (LFA 113 i CW 126)

Sobota:
XMMA 2
170 lb: Ben Saunders (22-13-2) vs. Ramsey Nijem (10-8)
155 lb: Will Brooks (20-5-1) vs. Steven Siler (32-21-1)
170 lb: Chris Curtis (25-8) vs. Kenny Robertson (15-6)
135 lb: Cody Gibson (16-7) vs. Louie Sanoudakis (8-2)

LFA 113
265 lb: Vernon Lewis (8-4) vs. Thomas Petersen (4-0) – walka o pas mistrzowski

Art of Scrap 2
185 lb: Nick Kraus (11-5) vs. Collin Huckbody (9-3) – walka o pas mistrzowski

Noc z niedzieli na poniedziałek:
Cage Warriors 126
185 lb: John Poppie (10-5) vs. Kyle Stewart (13-4)
155 lb: Max Rohskopf (5-1) vs. Jeff Creighton (4-1)
135 lb: Wilson Reis (24-11) vs. Johnny Campbell (21-13)