Renato Moicano vs Mirsad Bektic dodane do karty UFC 231

(Foto: btsport7 / Instagram)

Już wcześniej w tym miesiącu pojawiły się doniesienia na temat rzekomego zestawienia czołowego zawodnika dywizji piórkowej, Renato “Moicano” Carneiro (13-1-1) oraz Chada Mendesa. Nie jest to jednak zgodne z aktualnym stanem rzeczy. 

Portal Combate oznajmił, że obecny nr 4 w rankingu swojej kategorii wagowej Moicano zmierzy się z Bośniakiem, Mirsadem Bekticem (13-1) na gali UFC 231, 8 grudnia w  Toronto (Kanada). Zgodnie z newsem, Carneiro oczekuje, że będzie on zawodnikiem mającym zastąpić zawodników zestawionych w walce wieczoru w razie kontuzji. Przypominamy, że jest to walka o pas wagi piórkowej między obecnie panującym mistrzem, Maxem Hollowayem oraz niepokonanym dotąd młodym talentem, Brianem Ortegą.

Zarówno Moicano jak i Bektic prowadzą swoją karierę zawodniczą niemalże idealnie i będąc w UFC kontynuują swój zawodniczy postęp z walki na walkę z coraz większym rozmachem.

Ich jedyne porażki zostały odniesione w ostatnich rundach boju, w momencie gdy ich początek był bardzo dominujący i na korzyść Bektica jak i Moicano.

Porażka pierwszego z wymienionych była zarazem świetnym powrotem Darrena Elkinsa, który zdołał znokautować Bośniaka będąc uprzednio dominowanym przed dwie i pół rundy.
Z kolei Moicano musiał uznać wyższość nad Brianem Ortegą podczas UFC 214 w lutym 2017.