Robert Ruchała vs Paweł Szumlas main eventem gali Wieczór Walk 6: Live in Studio

70
źródło: Wieczór Walk

Organizacja Wieczór Walk ogłosiła główną walkę wydarzenia, które odbędzie się 25 lipca. Dwóch młodych zawodników, reprezentujących już bardzo wysoki poziom zmierzy się w walce wieczoru. Rękawice skrzyżują Robert Ruchała (2-0) i Paweł Szumlas (1-0) w limicie kategorii piórkowej.

Zawodnik Grappling Kraków fantastycznie rozpoczął w roku 2019 swoją zawodową karierę. Dwa pewne zwycięstwa, w tym to odniesione z groźnym i bardziej doświadczonym Dawidem Karetą na WW5, pokazały z jak wszechstronnym i ciekawym zawodnikiem mamy do czynienia. Dobre nowoczesne zapasy, świetne cardio, nieszablonowa stójka i chłodna głowa w klatce. Dołóżmy do tego bardzo dobrą bazę parterową z wieloma sukcesami w zawodach BJJ oraz duże doświadczenie amatorskie i śmiało można stwierdzić, że 22-latek ma wszystko co potrzeba, by w dzisiejszym MMA dojść naprawdę daleko i zapewne tylko kwestią czasu jest, gdy zawita do największych polskich organizacji. Zanim jednak tak się stanie, zobaczymy go po raz kolejny w akcji na Wieczorze Walk.

Podobne aspiracje ma reprezentant DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała. Dla niego rok 2019 również był rokiem udanego zawodowego debiutu. Młodzian z Bielska ma jednak apetyt na dużo więcej i tak jak jego klubowi koledzy i koleżanki, będąc przekonanym o swoim poziomie, szuka dużych sportowych wyzwań. Od samego początku swojej kariery w MMA jest on na radarze dużych organizacji. Agresywna stójka i bezkompromisowość w walce objawiająca się szukaniem skończenia od pierwszej do ostatniej sekundy to jego charakterystyczne cechy już od walk amatorskich. Pokazywał je również podczas walk na galach Babilon MMA oraz podczas swojego zawodowego debiutu na Celtic Gladiators. Wszędzie tam przynosiło to wiele sukcesów. Teraz przychodzi pora na największe z dotychczasowych wyzwań i na tyle na ile znamy Pawła możemy napisać, że już na pewno nie może się tego doczekać!

Wieczór Walk 6: Live in studio odbędzie się 25 lipca. Informacje o sposobie w jaki będzie można obejrzeć transmisję wydarzenia podamy już wkrótce!

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Informacja Prasowa