Od walki bokserskiej między Tysonem Furym a Francisem Ngannou minęło już kilka dni, ale temat ten jest ciągle szeroko komentowany przez fanów, dziennikarzy czy zawodników różnych dyscyplin sportowych. Swoją opinią na temat pojedynku podzielił się również Joe Rogan.

Znany i ceniony w branży komentator sportowy, w najnowszym odcinku swojego podcastu The Joe Rogan Experience, w bardzo pozytywnym tonie wypowiedział się o postawie byłego mistrza UFC w starciu z „Królem Cyganów”. Nie jest on odosobniony w opinii, że to Kameruńczyk wypadł lepiej na tle rywala.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Dziennikarz opowiedział o tym, jak widzi szanse „Predatora” w konfrontacji z najlepszymi bokserami wagi ciężkiej na świecie. W mocny sposób wyraził się również o pracy jednego z sędziów punktowych wspomnianego pojedynku. 

Myślę, że jest w stanie pobić ich wszystkich. Wydaje mi się, że jest tak dobry! Oni wiedzą, iż wygrał tę walkę. Zwyciężył na jednej z kart punktowych. Sędzia dał mu jedną rundę z przewagą więcej niż jednego punktu. Myślę, że powinien dać mu dwie. Przynajmniej jeden sędzia zrobił to dobrze, ale ten który wypunktował 96-93 dla Fury’ego, powinien iść do więzienia. Zobacz, on położył jednego z najlepszych, jeśli nie najlepszego zawodnika wagi ciężkiej wszech czasów. Niesamowite. Szukał tego lewego sierpowego przez cały czas. On jest, ku**a, niesamowity. To była jego pierwsza walka w tej formule… Przeciwko mistrzowi wagi ciężkiej i podłączył go! A później zrobił to znowu w ósmej rundzie, serią ciosów. Niesamowite. Jeden z najlepszych występów w historii sportów walki.

Zobacz także: Jon Jones przeszedł operację kontuzjowanego barku

Autor: Adrian Gawłowski

Źródło: The Joe Rogan Experience, fot. Justin Setterfield/Getty Images, YouTube/JRE