Ronaldo Souza chce rewanżu z Kelvinem Gastelumem na UFC 244 w Nowym Jorku

53
źródło: mmajunkie.com

Już w listopadzie UFC po raz kolejny powraca do Nowego Jorku. Tym razem z galą  UFC 244. W ostatnim czasie wielu zawodników ogłasza chęć wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Jedną z tych osób jest Ronaldo Souza, który na twitterze wyzwał na pojedynek Kelvina Gasteluma (15-4). Panowie zmierzyli się ze sobą na UFC 224 i lepszy wtedy okazał się Amerykanin zwyciężając z „Jacare” przez niejednogłośną decyzję sędziowską.

„Chciałbym zawalczyć w Nowym Jorku jeszcze jeden raz. Zróbmy to!”

Brazylijczyk jest prawdziwym weteranem na światowej scenie mieszanych sztuk walki. Od wielu lat jest czołowym zawodnikiem w wadze średniej w UFC. Przez lata stoczył wiele ciekawych i emocjonujących pojedynków o czym świadczy ilość przyznanych mu przez organizację bonusów. W ostatnim starciu na UFC on ESPN+8 dość niespodziewanie poniósł porażkę przez decyzję z rąk Jacka Hermanssona (20-4).

Kelvin Gastelum jest zwycięzcą programu The Ultimate Fighter 17 gdzie w finale pokonał Uriaha Halla (14-9). W swoim poprzednim występie na UFC 236 przegrał na punkty po fenomenalnej walce z Israelem Adesanyą (17-0).

źródło: mmajunkie.com, Twitter